Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Ogromny pożar chlewni. Z ogniem walczyło 17 zastępów straży pożarnej 

Dodano: 09-10-2021 10:08:09

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie

agrolajt.pl - Ogromny pożar chlewni. Z ogniem walczyło 17 zastępów straży pożarnej 


 
W miejscowości Bara (woj. zachodniopomorskie) doszło do pożaru w chlewni. Na miejscu z ogniem walczyło 17 zastępów straży pożarnej. 
 

Do pożaru doszło we wtorek, 5 października. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gryfinie wypłynęło około godziny 23:00. Jak wynikało ze zgłoszenia, płonęła chlewnia w miejscowości Bara, gmina Chojna.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji części trzody, podaniu 6 prądów gaśniczych wody na palący się budynek oraz 2 prądy gaśnicze w obronie dwóch takich samych sąsiednich obiektów z trzodą - poinformowała  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. 

Spłonęło 2/3 budynku

Podczas pożaru spłonęło 2/3 budynku chlewni razem z trzodą chlewną. Jak powiadomiła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, przed ogniem udało się uratować 60 macior z 840 prosiąt oraz część budynku. 

W akcji na miejscu zdarzenia brało udział 17 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP oraz policja i pracownicy zakładu.

 

 


Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję