Wtorek, 18-01-2022
agrolajt.pl - logo menu

Niemcy: Rewe będzie sprzedawać tylko niemiecką wieprzowinę

Dodano: 04-09-2021 12:08:00

Fot. EveryPicture/Wikipedia/(CC BY-SA 3.0)

agrolajt.pl - Niemcy: Rewe będzie sprzedawać tylko niemiecką wieprzowinę

 

Już w 2022 roku 95% wieprzowiny dostępnej w placówkach Rewe będzie pochodziła z Niemiec – zapowiada zmiany jedna z niemieckich sieci handlowych.

Zgodnie z zapowiedziami drugiej co do wielkości niemieckiej sieci handlowej, w Rewe już od lata 2022 roku 95% dostępnej świeżej wieprzowiny będzie pochodziło ze zwierząt urodzonych, wytłuczonych i przetworzonych w Niemczech.
 

Uznanie sektora rolnego
 

Jak powiadomił portalspozywczy.pl, nadchodząca zmiana cieszy się uznaniem niemieckiego sektora rolnego. Niewykluczone, że inne niemieckie sieci handlowe wezmą przykład z Rewe i wprowadzą podobną zasadę w swoich placówkach.

Hodowcy trzody chlewnej są zdania, że zobowiązanie powinno objąć także przetwory z mięsa wieprzowego.
 

Pomoc Rewe
 

Hodowcy świń jeszcze pod koniec 2020 roku dowiedzieli się, że sieć będzie płacić ceny skupu wieprzowiny, które odpowiadają poziomowi rynkowemu przed wybuchem ASF. Jak powiadomiono, stawki od września bieżącego roku mają być jeszcze wyższe.

- Nie mniej istotny jest wzrost dopłat do krajowej wieprzowiny, który Rewe już zaplanował na wrzesień, a który został wprowadzony od końca 2020 roku. Pozostali detaliści spożywczy powinni postępować w ten sam sposób – powiedział cytowany przez portalspożywczy.pl Hans-Jürgen Moog, dyrektor ds. zakupów Grupy Rewe.
 

Źródło: portalspożywczy.pl

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję