Poniedziałek, 30-01-2023
agrolajt.pl - logo menu

„Najlepszy” pracodawca mobbinguje. Jest protest pracowników Kauflandu.

Dodano: 06-12-2021 14:17:32
agrolajt.pl - „Najlepszy” pracodawca mobbinguje. Jest protest pracowników Kauflandu.

 


Pod siedzibą pięciokrotnego laureata nagrody “Najlepszy pracodawca” - Kaufland Polska Markety odbywa się protest pracowników, którzy sprzeciwiają się wyzyskowi i zwracają uwagę na mobbing. Zarząd chce dialogu, ale dopiero po nowym roku, bo… teraz trwa okres “wzmożonego ruchu w handlu”.
 

Pracownicy Kaufland nie zgadzają się na głodowe wynagrodzenia (zarabiają najmniej na tle pracowników sieci za zachodnią granicą) i zmniejszenie zatrudnienia (w ostatnich latach o 30% spadła liczba pracowników, a pracy nie ubyło). W placówkach dochodzić ma także do mobbingu. 

“Nie może być tak, że pracownik wracający z L4 "jest karany" za to albo uniemożliwia się pójście na zwolnienie z przyczyn zdrowotny, bo jest mało ludzi. Urlop na żądanie w Kauflandzie to iluzja, odmawia się jego wzięcia, bo trzeba wykonać plan. Do tego wielu niedouczonych Dyrektorów stosuje mobbing wobec pracowników. Ci, którzy nie wytrzymują, odchodzą z pracy, u innych dochodzi do rozstroju zdrowia” - wskazuje Międzyzakładowa Organizacja Wolnego Związku Zawodowego Jedność Pracownicza działającą w Kauflandzie. 
 

Kaufland ma czas po świętach, bo teraz trwa“wzmożony ruch w handlu”
 

Związek Zawodowy zwrócił się do władz Kauflandu z otwartym listem, w którym podniesiono problem mobbingu i niskich płac, zaproponowano spotkanie 6 bądź 7 grudnia. 

W odpowiedzi dowiedzieli się, że spotkanie online (ze względu na pandemię) będzie mogło się odbyć w dopiero połowie stycznia. Obecnie spotkanie jest niemożliwe ze względu na “okres świąteczno-noworoczny i związany z nim wzmożony ruch w handlu”. Podczas spotkania związkowcy będą mieli wtedy godzinę na “możliwość szczegółowego zaprezentowania stanowiska”.

Na takie podejście nie ma zgody związkowców. Dziś o 12:00 rozpoczęli protest pod siedzibą Kaufland Polska Markety we Wrocławiu. Protestujący domagają się spotkania w sprawie mobbingu, niskich płac i potrzeby dotrudnienia. Jeżeli pracownicy dziś nie spotkają się z zarządem, zostaną pod siedzibą do jutra, walcząc o zakończenie patologii w pracy. 

Źródła: Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza"/Facebook, firma.kaufland.pl/prasa, ddbelchatow.pl
fot. Bialo-zielony/Wikipedia

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję