Niedziela, 03-03-2024
agrolajt.pl - logo menu

Nadciąga drożyzna. Pomidory będą tylko dla polityków?

Edytowano: 15-10-2021 10:25:23

fot. AGROunia/Facebook

agrolajt.pl - Nadciąga drożyzna. Pomidory będą tylko dla polityków?

 

Rolnicy czują podwyżki jako pierwsi - podwyżki cen energii, paliwa, nawozów. To jest zaprzeczenie, że spółki Skarbu Państwa stoją w obronie obywateli, a to oni zdzierają z nas ostatnie pieniądze za nawóz. Za to wszystko zapłacą polscy konsumenci - mówił dziś Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 
 

Lider AGROunii, Michał Kołodziejczak zwołał dziś konferencję prasową na stacji paliw Orlen w Warszawie.

- Mamy w Polsce coraz większą drożyznę, którą w pierwszej kolejności odczuwają rolnicy - podkreślał lider AGROunii. 

Dziś rolnicy mierzą się z podwyżkami cen energii, paliwa, nawozów. Jak podkreślał Michał Kołodziejczak, spółki Skarbu Państwa nie stają w obronie Polaków, a “zdzierają z nas ostatnie grosze za nawozy”. 
 

Pomidory tylko dla polityków 
 

- Za to wszystko zapłacą wszyscy polscy konsumenci. Za rok nie będzie marchewki. Dziś to jedne z najtańszych produktów, które sprzedają rolnicy. Jej cena dzisiaj nie pozwala na to, by wysiać ją w przyszłym roku - dodawał. 

Michał Kołodziejczak zapowiadał, że w związku z obecną sytuacją, w przyszłym sezonie także polskie pomidory mogą stać się produktem premium, na który stać będzie tylko polityków. 

- Żywność będzie tylko dla najbogatszych. Dla reszty będzie najtańszy chłam przywieziony z zagranicy - zaznaczał. 
 

AGROunia w obronie polskiej żywności 
 

Jak podkreślał Kołodziejczak, działania AGROunii w ostatnich dniach pokazały, jak spółki Skarbu Państwa traktują rolników, czego przykładem jest wczorajsza akcja w Woli Baranowskiej na Podkarpaciu (więcej >tutaj<), czy wydarzenia z Włocławka (więcej >tutaj<).

W sprawie gigantycznych podwyżek cen nawozów AGROunia wysłała pismo do ministra rolnictwa, który do dziś nie odpowiedział. Dzisiaj AGROunia złoży oficjalny wniosek do Najwyższej Izby Kontroli, by przeprowadzić kontrolę w spółkach Skarbu Państwa - w Grupie Azoty i Anwil S.A. 
 

Co dalej?
 

- Mówimy “nie” bandzie nieudaczników. Wzywam inne grupy społeczne, by podjąć akcje strajkowe. Dziś ostrzegamy innych - zaraz nikogo w Polsce nie stać na jedzenie - mówił lider AGROunii, Michał Kołodziejczak. 


 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję