Środa, 27-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Myśliwy zastrzelił konia! Myślał, że to dzik!

Edytowano: 10-09-2020 22:55:42

www.eluban.pl

agrolajt.pl - Myśliwy zastrzelił konia! Myślał, że to dzik!

"Koń, jaki jest, każdy widzi". Okazuje się, że ta bardzo prosta i popularna sentencja księdza Benedykta Chmielowskiego sformułowana ponad 300 lat temu nie jest oczywista dla wszystkich.W ostatni weekend sierpnia w okolicach wsi Zaręba w powiecie lubańskim myśliwy z Wrocławia zastrzelił 10-letnią klacz wartą kilkanaście tysięcy złotych. Jak się później tłumaczył pomylił konia z dzikiem.

 

Myśliwy uciekł, pomylił konia z dzikiem


Do zdarzenia doszło o 1 w nocy blisko zabudowań mieszkalnych. Widoczność była nienajgorsza, bo było bezchmurnie, a na niebie świecił księżyc w pełni. Padł strzał. Koń zanim padł, zdążył jeszcze zniszczyć ogrodzenie pastwiska. Myśliwy oddalił się z miejsca „egzekucji” licząc zapewne na bezkarność. Właściciele konia usłyszeli hałas, gdy dobiegli do pastwiska widok był szokujący. Zobaczyli martwe zwierze i oddalający się samochód myśliwego.

O sprawie natychmiast powiadomili policję. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu wszczęła oficjalne śledztwo. Początkowo myśliwy zaprzeczał, że oddał strzał. Później nie miał innego wyjścia, jak przyznać się do ogromnej pomyłki. Kula wyciągnięta z końskiej tuszy nie pozostawiała wątpliwości. Myśliwy podczas zeznaniach w prokuraturze stwierdził, że pomylił konia z …dzikiem.

 

Strzelał za blisko domów

 

Prokuratura wyjaśnia teraz wszystkie okoliczności zaistniałej sytuacji. Sprawdza czy zachowane zostały odpowiednie procedury polowania. Badana jest między innymi odległości od zabudowań mieszkalnych. Prawo łowieckie zabrania strzelać w odległości mniejszej niż 150 metrów od zabudowań.


Wśród myśliwych, ale i zwykłych mieszkańców opina jest jednoznaczna. Do takich zdarzeń nie ma prawa dochodzić. Okoliczni mieszkańcy uważają, że sprawca mógł być pod wpływem alkoholu i dlatego uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz powinien dostać wysoką karę, ale także zwrócić właścicielowi pieniądze za cennego konia.


Myśliwy został zawieszony w prawach członka koła łowieckiego, jednak najważniejsze jest zakończenie śledztwa prokuratorskiego i wyrok sądu.

 

Ardan+

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję