Czwartek, 21-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Łączymy wieś z miastem – Jan Śpiewak, warszawski aktywista nowym felietonistą AGROLAJT!

Edytowano: 10-09-2020 20:07:26
agrolajt.pl - Łączymy wieś z miastem – Jan Śpiewak, warszawski aktywista nowym felietonistą AGROLAJT!

Ideą portalu AGROlajt od początku jest poruszanie spraw rolniczych, ale tak, aby rozumiało je miasto. Piszemy jasno, wyjaśniamy każdy szczegół. Piszemy dla rolników i konsumentów, bo to naczynia połączone. Rolnik nie istnieje bez konsumenta. Konsument nie poradziłby sobie bez rolnika. Miejski aktywista, obrońca wykluczonych, odkrywca afer u szczytów władzy jest nowym felietonistą portalu.

 

Bliskie tematy

 

Jan Śpiewak będzie pisał... o czym chce;) Jednak w kręgu jego zainteresowań są: ekologia, relacje pracownicze, dyskryminacja klasowa, wpływ korporacji na życie ludzi.

 

Jest socjologiem, ma niewyparzony język, odwagę żeby stanąć po stronie słabszych i dobre pióro.

 

W lutym wystąpił na konferencji prasowej AGROunii.

 

 

Jan Śpiewak razem z Michałem Kołodziejczakiem sprzeciwili się nieuczciwym praktykom Biedronki:

 

„Wypowiedziałem się przeciwko monopolistycznym praktykom kartelu handlowego. Markety wykorzystują swój monopol, żeby dumpingować ceny dla polskich rolników. Kapusta kupowana od rolnika kosztuje 50 groszy, w markecie 5 złotych. Import żywności z zagranicy traktowany jest jako bat na naszych producentów, których zmusza się w ten sposób do obniżania ceny. Oznacza to, że na nasze stoły trafia niezdrowa żywność, która musi pokonać tysiące kilometrów od producenta. Generuje to gigantyczne koszty środowiskowe. Rolnicy są na pierwszej linii walki z globalnym ociepleniem i musimy im w tej walce pomoc. Tymczasem markety regularnie oznaczają zagraniczną żywność jako polską. Wiedzą, że jest coraz więcej konsumentów, którzy chcą kupować lokalne produkty.” - napisał wtedy Jan Śpiewak.

 

Jan Śpiewak napisał książkę o dzikiej reprywatyzacji, Ukradzione miasto: kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej. (2017), był prowadzącym audycję w Halo Radio.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Waldemar Kowalski 11-09-2020 22:30:52

Krzysztof Jedrykiewicz o to chodzi żebyśmy się rozumieli a nie atakowali , umieli ze sobą rozmawiać a nie się ze sobą kłucićnawet w sprawach wielkiej rangi.Pozdrawiam serdecznie.

Krzysztof Jedrykiewicz 10-09-2020 22:34:31

Dwaj mlodzi jeden rolnik-wies, drugi konsument-miasto, to najlepszy duet w walce o normalnosc w Polsce. Good luck ich wysilkom i zaangazowaniu.

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję