Środa, 19-06-2024
agrolajt.pl - logo menu

Młodzi rolnicy z Texasu u ministra Ardanowskiego

Edytowano: 04-07-2019 22:35:51
agrolajt.pl - Młodzi rolnicy z Texasu u ministra Ardanowskiego

W ramach programu wymiany młodych rolników Polska-Texas, organizowanego przez Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych w czerwcu b.r. w ministerstwie rolnictwa gościła delegacja z uniwersytetu stanowego Texas A&M University.

O co chodzi?

Oprócz ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego z polskiej strony uczestniczył podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki. Na stronie internetowej ministerstwa na temat tego spotkania możemy tradycyjnie przeczytać na trochę ministerialne „nowomowy”. Minister J.K. Ardanowski wskazał na podstawowe różnice w modelach rolnictwa polskiego i amerykańskiego. Odniósł się również do kierunków polityki rolnej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji żywności wysokiej jakości. A podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki omówił szczegółowo założenia polityki rolnej.

Nie wiadomo...


Co mówili amerykańcy rolnicy już nie bardzo możemy się dowiedzieć z informacji Ministerstwa Rolnictwa. Tak samo nie dowiemy się czy chwalił amerykańskie hamburgery, tak jak kilka miesięcy temu chwalił czeskie piwo.Najważniejsze, że „powiało wielkim światem”, a nasi ministrowie mogli wykazać wyższość naszego rolnictwa nad amerykańskim. Tak, jak kiedyś profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski w swoim satyrycznym cyklu wykazywał " wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia". I to by było na tyle, jak mawiał nieodżałowany profesor Stanisławski.


 

Dodaj komentarz

Komentarze

Jul 04-07-2019 23:54:43

Minister zawsze dużo mówi ale zwykle o niczym.

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję