Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Hanna Gronkiewicz-Waltz z ważnym stanowiskiem w KE

Edytowano: 05-07-2019 10:19:48
agrolajt.pl - Hanna Gronkiewicz-Waltz z ważnym stanowiskiem w KE

Była prezydent Warszawy i była szefowa NBP będzie przewodniczącą grupy ekspertów przy Komisji Europejskiej, która przygotuje program o klimacie w miastach. "Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta". Projekt ma potrwać 18 miesięcy.

H. Gronkiewicz- Waltz przewodniczy jednej z pięciu komisji misyjnych. Inne będą zajmowały się między innymi nowotworami, zdrową żywnością i zanieczyszczoną glebą i wodą.

Według informacji portalu Onet kandydatów na stanowisko, które otrzymała była prezydent Warszawy, było ponad dwa tysiące. Natomiast za dzień pracy Gronkiewicz-Waltz przysługiwać będzie 450 euro diety.

W pozostałych grupach funkcje przewodniczących objęli: Connie Hedegaard, była komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu; prof. Harald zur Hausen, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny; Pascal Lamy, były komisarz ds. handlu i dyrektor generalny Światowej Organizacji Handlu, oraz Cees Veerman, były holenderski minister rolnictwa.

K. M.

źródło: Onet

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję