Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Mleko od wielbłąda staje się hitem!

Dodano: 15-07-2019 16:15:06
agrolajt.pl - Mleko od wielbłąda staje się hitem!


Nie dość, że wielbłądzie mleko ma nieocenione wartości odżywcze to jeszcze można je pozyskiwać w trakcie suszy. Nawet 20 litrów dziennie. Jest jednak dużo droższe. 


Mleko od wielbłąda oma silne właściwości przeciwbakteryjne, zapobiega cukrzycy, łagodzi alergię. Ma znacznie wyższe poziomy żelaza , witaminy C i białka, a także mniej tłuszczu niż mleko krowie. Jednak eksperci wskazują konieczność dalszych badań. 


Z kolei może być nawet 50-krotnie droższe od tradycyjnego mleka. Jego pozyskanie jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Można je kupić na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, ostatnio zyskuje na popularności w Australii. Według BBC w ciągu trzech lat produkcja tego mleka wzrosła tam z 50 tysięcy do 180 tysięcy litrów.

Źródło: organicfacts, Rzeczpospolita, BBC

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję