Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Kolejne ognisko ASF- rolnik traci 3 tys. świń

Edytowano: 16-07-2019 21:47:23
agrolajt.pl - Kolejne ognisko ASF- rolnik traci 3 tys. świń

Złe wieści z Mieni w powiecie mińskim. Wykryto ASF, to już drugie ognisko w tym regionie kraju. Według okolicznych rolników bioasekuracja działała w tym gospodarstwie bez zarzutów. AGROunia chce zmian systemowych.

Jak informuje RDC do zabicia w okolicy przeznaczono 3 tysiące świń. Według informacji Jarka Wojtaszka z AGROunii w jednym gospodarstwie młodego małżeństwa z 4 dzieci zlikwidowano 500 loch. Zapewnia, że była tam bioasekuracja. "Oby tylko nie okazało się, że mieli matę o 1 cm za krótką"- napisał wskazując absurdy kontroli weterynaryjnej.

"Dostaliśmy straszne informacje z Mieni. Z podanych informacji, że skala planowanej likwidacji jest ogromna. Gospodarzom szczerze współczujemy. Problemy rolników piętrzą się, a rozwiązań brak. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce. " - napisała AGROunia.

K.M.

Źródło: RDC, AGROunia, Twitter

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję