Czwartek, 21-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Minister rolnictwa zawieszony w PIS!

Dodano: 18-09-2020 13:48:00
agrolajt.pl - Minister rolnictwa zawieszony w PIS!

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Razem z nim 13 innych posłów. To konsekwencje głosowania wbrew dyscyplinie partyjnej w związku z ustawą o ochronie zwierząt. Zakłada ona między innymi zakaz chowu zwierząt na futra oraz likwidacje uboju rytualnego na eksport w Polsce.

Kilka dni temu do mediów wyciekł list Ardanowskiego do posłów PIS, w którym jawnie krytykował zapisy ustawy autorstwa PIS.

Minister rolnictwa napisał w oświdczeniu:

 

"Zakres spraw, które projekt ustawy zawiera, powinien być znacznie szerszy. Sugestie, że jestem w jakikolwiek sposób uzależniony od branży futerkowej są kłamstwem i nadużyciem. W tej jednak sprawie, nie wchodząc w debatę aksjologiczną, co jest dobre a co złe, jestem przekonany, że ewentualna likwidacja, z mocy prawa, działalności gospodarczej rolników, zajmujących się tą hodowlą, musi być związana
z odpowiednim okresem przejściowym i odszkodowaniami adekwatnymi do poniesionych strat."
 
Wczoraj Ardanowski zagłosował przeciwko tzw. 5 dla zwierząt.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję