Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Lider AGROunii częściej telewizji i radiu niż minister rolnictwa

Edytowano: 01-10-2021 15:32:48
agrolajt.pl - Lider AGROunii częściej telewizji i radiu niż minister rolnictwa

 

Michał Kołodziejczak, lider AGROunii jest częściej cytowany w telewizji i radiu niż Grzegorz Puda, obecny minister rolnictwa - informuje Instytut Przywództwa. W internecie, nie biorąc pod uwagę mediów społecznościowych, więcej razy pojawiały się słowa szefa resortu rolnictwa. 

Analiza Instytutu Przywództwa na podstawie danych Press Service dotyczyła okresu od 1 styczna bieżącego roku do 22 września. Wynika z niej, że Michał Kołodziejczak był cytowany w radiu i w telewizji 2913 razy, natomiast Puda 1231 razy. W prasie słowa ministra rolnictwa zamieszczano 381 razy, a lidera AGROunii 282 razy. 
 

Internetowa popularność
 

W przypadku artykułów w internecie Puda cytowany był 12623 razy, a Kołodziejczak 6221 razy. Jak podkreślono w analizie, dane nie dotyczyły wzmianek na portalach mediów społecznościowych. Gdyby na ich podstawie mierzyć popularność medialną ministra i lidera AGROunii - 5,1 tys. osób obserwuje profil Pudy na Facebooku, natomiast Michała Kołodziejczaka 35 tys. osób. 

Dysproporcję w mediach społecznościowych (gdzie również zamieszczane i udostępniane są cytaty Pudy i Kołodziejczaka) najlepiej obrazuje przykład oficjalnych kont MRiRW i AGROunii na Facebooku. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi obserwuje 20 tys. osób, przy ponad 500 tys. obserwujących oficjalny profil AGROunii. 
 

Ocena popularności medialnej 
 

- Oceniając popularność medialną obu postaci, musimy wziąć pod uwagę dwie kwestie. Z jednej strony, ze względu na piastowane przez Grzegorza Pudę stanowisko, ma on znacznie większe możliwości dotarcia od odbiorców za pomocą mediów. Z drugiej strony, to protesty organizowane przez Agrounię, których głównym liderem jest Michał Kołodziejczak, są często tematem bardziej medialnym niż działania samego ministerstwa - ocenia Piotr Gąsiorowski, prezes Instytutu Przywództwa, cytowany przez agroprofil.pl. 

Jak zaznacza, popularność medialna ministra rolnictwa i lidera AGROunii jest “podręcznikowym przykładem”, który pokazuje, jaka jest różnica między liderem pozycyjnym a społecznym. 

 

Źródło: agroprofil.pl, AGROunia, MRiRW/ FB
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję