Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

"Kolejny raz robią szopkę"- Kołodziejczak komentuje spotkanie w ministerstwie

Edytowano: 02-09-2021 19:29:05

fot. MRiRW/Twitter

agrolajt.pl -


- Zobaczcie kolejne żenujące zachowanie naszego ministra i premiera. W TVP Info chwalili się, że odbyli spotkanie z rolnikami i przedstawicielami organizacji rolniczych. Kolejny raz jesteśmy wpuszczani w kanał - komentował dzisiejsze wydarzenie Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 

Dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) odbyło się, jak informuje ministerstwo, „spotkanie przedstawicieli związków i organizacji rolniczych”. Po spotkaniu Grzegorz Puda powiadomił, że trwało ono ponad trzy godziny. 

Informacje o dzisiejszym spotkaniu rozpowszechnione zostały w mediach społecznościowych ministra, premiera, a także ministerstwa. Temat cały dzień żywy także w telewizji publicznej. Co więcej, na 19:00 zaplanowana została jeszcze rozmowa z Pudą w TVP Info. 


Główny postulat AGROunii: spotkanie z premierem
 

- To jest główny postulat AGROunii, żeby premier spotkał się z rolnikami, żeby rozmawiał. Ustawiają się i kolejny raz robią szopkę, chore przedstawienie, które mają na celu zakłamać rzeczywistość - dodawał Kołodziejczak. 

Chociaż spotkanie z premierem jest głównym postulatem AGROunii ze strony ministerstwa dowiedzieć się można, że “zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału”. 
 

Wykorzystanie sukcesu AGROunii
 

Po spotkaniu Grzegorz Puda stwierdził, że “sami rolnicy mówili, że dużo lepiej rozmawiać jest tutaj, w ministerstwie, niż na ulicy”. Tylko, jak podkreślał Kołodziejczak, spotkanie nie byłoby w ogóle możliwe, gdyby nie protesty AGROunii. 

- Wszyscy, którzy tam dzisiaj byli, byli dzięki temu, że AGROunia stała na ulicy, byli dzięki temu, że niezłomni rolnicy wyszli strajkować. To my do tego doprowadziliśmy, że dzisiaj są takie rozmowy - mówił lider AGROunii. 

 

Źródła: gov.pl/web/rolnictwo, AGROunia/FB

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję