Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

Traktor porwany przez nurt rzeki. Rolnik z dachu wzywał pomoc

Edytowano: 03-09-2021 08:53:06

fot. OSP KSRG Brunary/Facebook

agrolajt.pl - Traktor porwany przez nurt rzeki. Rolnik z dachu wzywał pomoc

 

W poniedziałek przed godziną 16:00 ochotnicy z OSP KSRG Brunary zostali zadysponowani do zdarzenia. Jak się okazało, traktor został porwany przez nurt rzeki. Na szczęście, rolnikowi udało się wydostać z maszyny. 

Jak powiadomiła Gazeta Krakowska, rolnik w ostatniej chwili wydostał się z kabiny, którą zalewała wzburzona woda. Rolnikowi udało się wejść na dach, z którego wołał o pomoc. 
 
- Dotarła do nas wiadomość, że na dachu kabiny ciągnika rolniczego, zatopionego w rzece Białej na ratunek czeka ok. 50-letni mężczyzna - przekazała asp. Anna Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Strażacy uratowali rolnika


Po przyjeździe na miejsce strażacy ściągnęli rolnika na brzeg. Mężczyzna podczas zdarzenia nie odniósł obrażeń. 
 
- Rolnik mówił, że wyjechał w pole po bele siana dla zwierząt. Gdy wjechał do rzeki, którą zawsze pokonywał w tym miejscu, zorientował się, że nie przejedzie brodu i chciał zawrócić, wtedy nurt porwał ciągnik - dodała Wójcik.

 

Problematyczne wydobycie ciągnika

Strażacy przez kilka godzin po wezwaniu próbowali wydobyć ciągnik na brzeg. Niestety, bezskutecznie. Jak powiadomił Adam Dryja, sołtys Brunar w rozmowie z Gazetą Krakowską, strażacy nie byli w stanie wyciągnąć ciągnika. Maszyna została przywiązana do drzewa na brzegu. Ostatecznie ciągnik został wyciągnięty przy pomocy innej maszyny następnego dnia. 


 
Źródło: Gazeta Krakowska 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję