Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

Jelenie potopiły się w jeziorze, ktoś rzucał w nie petardami

Edytowano: 04-02-2021 13:11:25

KW PSP Szczecin, TVN24

agrolajt.pl - Jelenie potopiły się w jeziorze, ktoś rzucał w nie petardami

Jelenie wybiegły na tafle zamarzniętego jeziora Ińsko w woj. zachodniopomorskim. Lód załamał się pod zwierzętami i nie mogły się one wydostać. Strażacy krusząc lód udrożnili im drogę. Niestety nie wszystkie rogacze przeżyły. Trwa wyławianie padłych zwierząt. Przyczyny ich zachowania są zaskakujące.

 

Akcja strażaków

Strażacy krusząc lód wykonali pas wody do jeleni, później zwierzęta były wyciągane przez liny. Strażacy na specjalnych lodowych łodziach rzucali linami ratowniczymi i oplatali im poroża, przeciągając je do brzegu. W ten sposób udało się uratować 15 zwierząt. Niestety tyle samo się utopiło. Kilka z nich zostało w wodzie na noc. Dzisiaj trwa kolejna akcja strażaków wyciągania padłych zwierząt.

„Ze stada liczącego ponad 30 jeleni udało się wydobyć 15 sztuk.” - poinformowała Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Szczecinie.

 

Winny człowiek?

Gwałtowne zachowanie jeleni może być spowodowane działalnością ludzi. Lokalni myśliwi podejrzewają, że to ludzie rzucali w zwierzęta petardami. Mieli to być zbieracze poroży. Arkadiusz Borkowski z Koła Łowieckiego "Głowacz" w Szczecinie mówi reporterowi TVN24, że zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury ws. znęcania się nad zwierzętami, za co grożą 3 lata więzienia.

 

"Dostaliśmy informację, bardzo wiarygodną, z podanym numerem rejestracyjnym samochodu i z nazwiskami ludzi, którzy petardami płoszyli jelenie." - opowiada myśliwy.

 

Na TVN24.pl czytamy relacje myśliwego: „Niestety, częstym sposobem, jaki stosują zbieracze tak zwanych "zrzutów", czyli poroża, którego jeleń się pozbywa i które jest bardzo cenne, jest płoszenie zwierzyny. Wjeżdżają do lasu quadami i rzucają petardy. Przez to spłoszone zwierzęta, uciekając w popłochu, łatwiej gubią poroże” - mówi rozmówca TVN24.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję