Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

"Jednoczymy się". AGROunia dołącza do protestu medyków

Edytowano: 07-09-2021 16:42:38

fot. AGROunia/Facebook

agrolajt.pl -

 

Już w najbliższą sobotę (11.09) w Warszawie odbędzie się protest medyków. Razem z medykami na ulicach Warszawy pojawią się rolnicy z AGROunii. - AGROunia dołącza do strajku, do wspólnego działania z ludźmi, którzy ratują nam zdrowie - zapowiadał Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 
 

Wspólne działanie
 

- Mamy możliwość wesprzeć tych, którzy mają jasny plan, którzy w rozmowach mówią, że trzymają się razem: ratownicy, pielęgniarki, położne i wszystkie zawody medyczne. Nie mówią, że do premiera idziemy pojedynczo, mówią, że idziemy razem - mówił Kołodziejczak. 

Michał Kołodziejczak zapowiedział, że gdy AGROunia otrzyma zaproszenie na spotkanie z premierem, medycy pójdą razem z nimi. 
 

Komunikat dla rolników 
 

Lider AGROunii podkreślił, że rolnicy podczas sobotniego protestu wychodzą ze swoimi postulatami.

- Idziemy z naszymi postulatami, popierając medyków, ale mówimy jasno: w tym kraju nikt nie walczy o normalne hodowanie zwierząt, nikt nie walczy o wieprzowinę, nikt nie walczy o utrzymanie statusu niezależności żywnościowej, nikt nie walczy o, by kontrolować to, co przyjeżdża do Polski z zagranicy, więc my muśmy to zrobić w połączeniu z innymi, pierwsi wyciągając rękę - mówił Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 
 

Protest medyków 
 

W sobotnim proteście wezmą udział przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych, personel pomocniczy ochrony zdrowia oraz organizacje zawodowe. Strajk rozpocznie się o godzinie 12:00.

Protestujący przejdą z placu Krasińskich pod Ministerstwo Zdrowia, a następnie pod Kancelarię Prezydenta, Sejm i Kancelarię Premiera. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, anestezjolodzy, diagności, fizjoterapeuci i farmaceuci zapowiedzieli przyjazd z całej Polski. 

- Stan polskiej ochrony zdrowia od wielu lat jest bardzo zły, nie będzie przesadą stwierdzenie, że jest krytyczny. Wyrazem tego jest brak obsad w karetkach czy kolejne, zamykane z powodu niedoborów kadrowych oddziały szpitalne - przekazało Porozumienie Rezydentów w komunikacie prasowym.

Źródła: AGROunia/Facebook, rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję