Niedziela, 03-03-2024
agrolajt.pl - logo menu

Jabłka Grójeckie z Włoch w Kaufland?! Konsumenci są oszukiwani!

Edytowano: 29-05-2020 12:06:34
agrolajt.pl - Jabłka Grójeckie z Włoch w Kaufland?! Konsumenci są oszukiwani!

Konsumenci wciąż skarżą się, że wywieszki w sklepach wprowadzają w błąd co do kraju pochodzenia owoców i warzyw. Inspekcja Handlowa przeprowadza kontrole – ale czy skutecznie?

Każdy klient ma prawo do pełnej, jasnej i prawdziwej informacji o ofercie sklepu. Jak podaje UOKiK, w przypadku warzyw i owoców obejmuje ona m.in. wskazanie kraju, w którym zostały one wyprodukowane. Dopiero mając rzetelne dane, klient może podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Do naszego portalu dotarły zdjęcia z sklepu Kauflad w Biłgoraju z dość nietypowym jabłkiem Grójeckim pochodzenia włoskiego? Kraj pochodzenia jak widać ewidentnie Włochy, ale większymi literami market zachęca klienta do zakupu “Jabłka Grójeckiego” – ewidentnie nawiązując w sposób nieuprawniony do polskiego regionu słynącego z pysznych jabłek.

Czy to nie jest łamiąca prawa konsumenta do rzetelnej informacji – manipulacja? 

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski kilkakrotnie poruszał kwestię “KUPUJ ŚWIADOMIE”, aczkolwiek bardzo ciężko kupować świadomie w sklepach które wprowadzają w błąd konsumenta.

AGROUNIA otrzymuje od Polskich konsumentów ogromnie wiele zgłoszeń dotyczących fałszywego znakowania importowanych produktów jako pochodzących z Polski. Opracowana została procedura zgłaszania nieprawidłowości. Zdjęcie z uchwyconym znakowaniem produktu zagranicznego jako polski konsumenci mogą wysyłać wraz z krótkim opisem sytuacji na trzy wskazane adresy e-mail:

 kancelaria@minrol.gov.pl
 dok@uokik.gov.pl
 alertagrounia@gmail.com

 

Juliusz Pająk

artykuł zamieszczony dzięki uprzejmości portalu: https://kobietawsadzie.pl

https://kobietawsadzie.pl/jablka-grojeckie-z-wloch-w-kaufland-konsumenci-sa-oszukiwani/

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

jablka i inne 29-05-2020 14:43:02

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/produkty-zarejestrowane-jako-chronione-nazwy-pochodzenia-chronione-oznaczenia-geograficzne-oraz-gwarantowane-tradycyjne-specjalnosci

Naruszenia praw producentów 29-05-2020 14:22:28

JABŁKA GRÓJECKIE - to Chronione Oznaczenie Geograficzne. Używanie tego oznaczenia w odniesieniu do produktów spoza regionu oraz niespełniających określonych wymagań jakościowych to złamanie prawa

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję