Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Emerytów nie będzie stać nawet na jabłka!

Edytowano: 25-07-2019 12:43:26

Źródło

agrolajt.pl - Emerytów nie będzie stać nawet na jabłka!

Maliny? Nie jem, bo mnie nie stać- mówią emeryci na warszawskim targu. Gdyby jeszcze można było kupić kilka sztuk to może bym wzięła, ale mały koszyczek za 10 złotych to przesada- dodaje emerytka. Eksperci szacują, że jesienią za jabłka czy śliwki zapłacimy kilkadziesiąt procent więcej niż w ubiegłym roku – pisze Super Express. Wszystkiemu winny jest wciąż nierozwiązany problem suszy, a także wiosenne gradobicia i przymrozki. Po kieszeni dostaną też rolnicy. 

Sadownicy szacują, że za jabłka będą droższe o 40 procent. "W zeszłym roku płaciliśmy 2,5 zł za kilogram, a w tym sezonie może być to nawet 3,5 zł" – mówi prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski w rozmowie z SE. Dodaje, że to przez klęskę, która zniszczyła kwiaty wszystkich gatunków, zbiory będą dużo mniejsze, co przełoży się na ceny w sklepach i na targach.

Seniorzy już porcjują sobie mięso, jedząc je np. raz w tygodniu. A teraz zastanawiają się, czy i z tego będą musieli zrezygnować. Przy emeryturze 1200 złotych będą musieli wybierać owoc czy kotlet.

K.K.

Źródło: Super Express

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję