Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Ekoterroryści zablokowali budowę instututu szczęśliwego prosiaka

Dodano: 31-07-2019 13:01:46

Puls Biznesu

agrolajt.pl - Ekoterroryści zablokowali budowę instututu szczęśliwego prosiaka

Pod Kętrzynem w województwie warmińsko-mazurskim miał powstać zakład hodowli prosiąt połączony z centrum badawczo-naukowym i szkołą rolniczą. Cały kompleks miał być nowoczesny, z uwzględnieniem najnowszej wiedzy. Zwierzęta miały tam żyć bez stresu, karmione miały być najlepszą paszą, ale NIE. To też nie spodobało się ekologom.

Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" złożyło szereg uwag do raportu środowiskowego. Zostały one uwzględnione i uchylono pozytywną dla inwestora decyzję wójta i odesłało sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Inwestor żali się, że przedłużanie postępowania oznacza utratę dofinansowania unijnego. Przemysław Sawoński wiceprezes firmy Wipasz w Plusie Biznesu wyjaśnia, jak inwestycja miałaby wyglądać.

"Zamierzaliśmy stosować kontrolowane żywienie zwierząt, uwzględniające indywidualne potrzeby m. in. stan zdrowia. Dzięki temu mniej by chorowały i nie byłoby konieczności podawania im antybiotyków. Prosięta miałby przestrzeń, nie byłyby przewożone na większe odległości, żeby zaoszczędzić im stresu."

Twórca Wipaszu Józef Wiśniewski dodaje w rozmowie z Pulsem Biznesu, że inwestycja została zablokowana "Ekoterroryzm i blokowanie inwestycji, o którym mówi branża ma namacalne skutki."

Wpiasz zatrudnia prawie 2 tysiące osób i ma 2,3 mln obrotu rocznie.

 

K.K.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję