Niedziela, 03-03-2024
agrolajt.pl - logo menu

EKOaktywiści chcą osłabić rolnictwo! Tysiące rolników na ulicach Holandii!

Dodano: 24-07-2020 01:38:54

PAP

agrolajt.pl - EKOaktywiści chcą osłabić rolnictwo! Tysiące rolników na ulicach Holandii!

Holenderscy rolnicy znów na ulicach. Sprzeciwiają się przepisom, które ograniczają emisję tlenku azotu. Dla gospodarzy oznacza to ograniczenie zawartości białka w paszy dla zwierząt. Odbije się to na zdrowiu hodowli i zmniejszy ilość produkowanego mleka. To wymysł ekoaktywistów, którzy uważają, że zmniejszy to zanieczyszczenie środowiska.

Protesty nie od dziś

Protesty w Holandii odbywają się od października zeszłego roku. Wcześniej rolnicy blokowali drogi i autostrady. Tym razem nie pozwolono im wjechać pojazdami do miasta. A traktory były zatrzymywane przez policję.

Po przerwie koronawirusowej rząd zakazał rolnikom przyjeżdżania do miasta traktorami, dlatego ludzie przyszli tam na nogach. Na ulicach mogło być nawet 2 tysiące osób.

 

Domagają się oni od rządu porzucenia planów ograniczenia emisji tlenku azotu. Według rządzących i ekoaktywistów nowe regulacje przyczynią się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Dlaczego kosztem rolników? - pytali zgromadzeni. Na plakatach mieli między innymi napis „Fuck you Greta” odnosząc się do nastoletniej aktywistki, która walczy o ochronę środowiska. Nowe przepisy uderzą w rolników. Zapewniają oni, że ich zwierzęta podupadną na zdrowiu i będą dawały mniej mleka.

Rolnicze organizacje podkreślają, że władze Holandii traktują tę branżę niesprawiedliwie, ponieważ na inne sektory nie zostaną nałożone kosztowne ograniczenia związane z ograniczeniem emisji tlenków azotu - pisze AP, którą cytuje PAP.

„Lobby producentów rolnych w Holandii jest bardzo silne ze względu na wagę tego sektora dla całej krajowej gospodarki - tłumaczy agencja. Według danych ministerstwa rolnictwa eksport tej branży w 2019 r. był wart 94,5 mld euro.” - czytamy w w artykule Polskie |Agencji Prasowej.

Tu można zobaczyć relacje na żywo z protestu:

PROTEST ROLNIKOW LIVE

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję