Piątek, 23-10-2020
agrolajt.pl - logo menu

Drzewo zabiło człowieka. Nawałnice nad Polską. ZDJĘCIA!

Edytowano: 27-08-2020 10:09:19

IMGW, PSP

agrolajt.pl - Drzewo zabiło człowieka. Nawałnice nad Polską. ZDJĘCIA!

Środa 26 sierpnia w pamięci wielu osób pozostanie jako jeden z najtragiczniejszych dni w życiu. Przez dużą część kraju przeszedł front atmosferyczny wypełniony burzami i silnym wiatrem. Pojawił się grad, a nawet tornada.

 

 

Burze, tornada

 

Straż pożarna wyjeżdżała tej nocy wyjątkowo często. Do 6 rano było prawie 3 tysiące interwencji w związku z pogodą. Bez prądu nadal jest 25 tysięcy mieszkań. 2 osoby zostały ranne, jedna osoba nie żyje.

 

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Pilica, w pow. grójeckim, w woj. mazowieckim, gdzie młody, około 40-letni mężczyzna został zabity przez powalone przez wiatr drzewo. Mężczyzna wracał do domu, jechał prawidło na skuterze, był trzeźwy.

 

 

Wręcz niewyobrażalne zdarzenie miało miejsce w Ociążu niedaleko Kalisza. Silny wiatr prawie przewrócił przyczepę zapiętą do samochodu ciężarowego, co widać na załączonym zdjęciu.

 

 

To już koniec gorących dni, ale nie koniec burz

 

Przejście frontu oficjalnie żegna upalne dni, musimy pogodzić się, że teraz będzie chłodniej i niestety mokro. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla województw: łódzkiego i południowej części Wielkopolski. W porywał będzie wiało do 80 km/h. Alert przed burzami z gradem wydano dla województw: pomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Zagrożone są też Warmia i Mazury, Podlasie, Opady deszczu nawet do 30 mm.

 

 

Rolnicy nie pozostają bez strat. Kolejne niezależne od nich warunki niszczą ich plony. W Wielkopolsce skarżą się, że grad, wiatr i nawalny deszcz zniszczył nawet kukurydzę! - tego dowiadujemy się tego z relacji na Mateusza Kacperkiewicza na Twitterze.

 

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję