Piątek, 03-07-2020
agrolajt.pl - logo menu

Czy zabraknie wieprzowiny na święta?! 

Edytowano: 28-11-2019 09:49:31

https://innpoland.pl/156497,wieprzowina-drozeje-w-swieta-moze-zabraknac-miesa-na-polkach

agrolajt.pl - Czy zabraknie wieprzowiny na święta?! 

 

Trudno nie zauważyć, że ceny wieprzowiny w sklepach rosną w horrendalnym tempie. W ciągu roku ich wzrost szacuje się na ok 30-35 proc. Sieci handlowe buntują się przeciwko wysokim cenom skupu, a to może poskutkować po prostu brakiem wieprzowiny w sklepach już w najbliższych tygodniach. 

– Na dzisiaj sklepy, hurtownie oraz wszystkie sieci handlowe nie akceptują wzrostu cen, co spowoduje brak towarów na przedświątecznych półkach – prognozuje w rozmowie z Business Insider wiceprezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP Piotr Ziemanna. – To, co się dzieje na rynku wieprzowiny, przypomina prawdziwy armagedon – dodaje.

Wieprzowina drożeje wszędzie, nie tylko w Polsce. Z tym problemem boryka się cała Europa. To skutek pojawienia się ASF w Państwie Środka. To doprowadziło do spadku chińskiej produkcji wieprzowiny nawet o 30 proc. To gigantyczne ilości biorąc pod uwagę ogromny rynek zbytu w Chinach. W związku z tym Chińczycy ściągają ogromne ilości mięsa z zagranicy, a to sprawia, że mięso w państwach europejskich drożeje - bo jest go po prostu znacznie mniej. 

Czy to oznacza, że w na polskich stołach w święta zabraknie wieprzowiny?

 

Autorka: Malwina Napiórkowska

Dodaj komentarz

Komentarze

GRUNWALD 17-12-2019 13:54:48

wieprzowiny zacznie brakować bo Chiny od dawna namawia się do wydawania zarobionych pieniedzy, więc wydają na wieprzowine i mnorzą się dalej bo kto bogatemu zabroni.

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję