Piątek, 15-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Czy rolnik dostanie bon turystyczny? Czy ma czas na 3-dniowy urlop?

Edytowano: 04-08-2020 22:22:26
agrolajt.pl - Czy rolnik dostanie bon turystyczny? Czy ma czas na 3-dniowy urlop?

Od kilku dni można aktywować tzw. bon turystyczny. 500 złotych należy się na każde dziecko w rodzinie. Także u rolników, którzy ubezpieczeni są w KRUS. Jak aktywować bon, do kiedy jest ważny? Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie poniżej.

 

Zasady bonu

Bon turystyczny 500 zł jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS osoby uprawnionej do świadczenia. Wystarczy się zalogować lub zarejestrować. Na bonie będzie widoczna kwota do wykorzystania. 500 zł w przypadku jednego dziecka, 1000 w przypadku 2 dzieci. Za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, aż wyczerpie się pełną kwotę. Na dziecko niepełnosprawne przysługuje bon w wysokości 1000 złotych. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em.

 

Hotele, imprezy

Bonem będzie można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Aktualna lista tych podmiotów będzie publikowana na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel. Więcej informacji o Polskim Bonie Turystycznym można uzyskać pod numerem specjalnej całodobowej infolinii: 22 11 22 111.

 

Tylko czy rolnik ma czas na wakacje?

Rolnicy często nie mają czasu na wakacje. Nie mogą zostawić swoich zwierząt nawet na jeden dzień. Niektórzy mają to szczęście, że pomaga rodzina czy sąsiedzi. Jednak na gospodarstwie zdarzają się kryzysy – świnia się źle czuje, gradobicie połamało plony itd. Trzeba działać w środku nocy, czy o świcie. Dlatego może się okazać, że rolnicy nie skorzystają z bonu turystycznego, bo zdecydowana większość nie ma możliwości wyjazdu na wakacje.

AS.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję