Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

Biedronka po proteście sadowników: 100% sprzedawanych jabłek pochodzi z Polski

Edytowano: 15-09-2021 16:23:37

fot. Henryk Borawski/Wikipedia/(CC BY-SA 3.0)

agrolajt.pl - Biedronka po proteście sadowników: 100% sprzedawanych jabłek pochodzi z Polski

 

- 100% jabłek sprzedawanych w sieci Biedronka pochodzi z Polski, a w ostatnim sezonie Biedronka sprzedała ponad 100 000 000 kg polskich jabłek - informuje Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka po proteście sadowników. 
 

Wczoraj pod Biedronką na ulicy Dolnej 3 w Warszawie odbył się protest Związku Sadowników RP pod nazwą “Stop łobuzerce w handlu jabłkami”, po którym w mediach pojawiła się informacja z biura prasowego sieci Biedronka. 
 

- Jesteśmy zdziwieni wyborem miejsca na protest, biorąc pod uwagę, jak wiele robimy dla promocji polskich jabłek. 100% jabłek sprzedawanych w sieci Biedronka pochodzi z Polski, a w ostatnim sezonie (od września 2020 do sierpnia 2021) Biedronka sprzedała ponad 100 000 000 kg polskich jabłek - wskazał  Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka
 

“Biedronka współpracuje z dostawcami”
 

W odpowiedzi na protest pojawiła się także informacja, że sieć Biedronka stara się zawierać z dostawcami “kontrakty na dłuższe okresy, aby mogli planować rozwój swoich gospodarstw w racjonalny i przewidywalny sposób”. 

- Jednocześnie podkreślamy, że sprzedaż jabłek nie jest wysokomarżowa, a rynek bardzo konkurencyjny - dodał Walencik. 

 

 

Źródło: ppr.pl

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję