Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Będą liczyć rolników i pytać o majątki

Dodano: 17-07-2019 20:32:38
agrolajt.pl - Będą liczyć rolników i pytać o majątki

Spis rolny odbędzie się w 2020 roku od 1 września do 30 listopada. Będzie pytanie o stan na czas 1 czerwca 2020 – udział będzie obowiązkowy.

Pytania będą dotyczyły między innymi powierzchni gruntów własnych i dzierżawionych. W uzasadnieniu ustawy nad którą pracują posłowie czytamy, że spis dostarczy danych o jednostkach funkcjonujących w rolnictwie i ich wyposażeniu, o prowadzonej produkcji rolnej i działalności innej niż rolnicza oraz ponoszonych na nie nakładach pracy, a także produkcji ekologicznej i wpływie rolnictwa na środowisko.

Celem jest analiza zmian między 2010 a 2020 rokiem,  także baza informacyjna o gospodarstwach rolnych konieczna do realizacji krajowej polityki rolnej, poza tym Polska ma obowiązek dostarczenia tych informacji dla organizacji międzynarodowych.

Taki spis to koszt 243 miliony złotych, sfinansowane będzie to z budżetu krajowego (prawie 226 mln zł) i unijnego (17 mln).

K.M.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję