Piątek, 22-09-2023
agrolajt.pl - logo menu

AGROunia Warmia i Mazury ogłasza strajk

Edytowano: 14-08-2021 14:38:01

AGROunia Warmia i Mazury

agrolajt.pl - AGROunia Warmia i Mazury ogłasza strajk

Już w najbliższy wtorek (17 sierpnia) w miejscowości Sampława (woj. warmińsko-mazurskie) rozpocznie się strajk rolników. 24-godzinną blokadę zapowiadają działacze z AGROunii Warmia i Mazury. 

Rolnicy zablokują drogę krajową numer 15 od skrzyżowania z drogą numer 536 w miejscowości Sampława do głównego ronda w Lubawie. Strajk rozpocznie się o godzinie 8:00. Na ten moment wiadomo, że na drodze pojawi się 150 traktorów. 

- Główną przyczyną protestu jest ASF w regionie gminy Lubawa, powiatu ostrowskiego. Na miejscu została wyznaczona strefa o promieniu 40 km, z której rolnicy nie mogą sprzedać świń. Rolnicy byli zablokowani na 30 dni i od wtorku zostali zablokowani na kolejnych 30 dni - mówił w rozmowie z portalem Agrolajt, Mateusz Kempka, działacz AGROunii Warmia i Mazury, organizator protestu. 

Coraz gorsza sytuacja drobiarzy 

Rolnicy we wtorek zablokują drogę nie tylko ze względu na tragiczną sytuację hodowców trzody chlewnej. 

- Do kolejnych przyczyn protestu należy zaliczyć niskie ceny w skupie z drobiem. U nas w regionie też jest bardzo dużo drobiarzy, którzy obecnie mają duży problem, sprzedają poniżej kosztów produkcji. W tej chwili wyprodukowanie kilograma indyka to jest 6,50 zł za kg, a sprzedaje się po 4,85-5 zł - dodał Kempka. 

Wszystkie ręce na pokład

- Wszystkie ręce na pokład i walczymy razem o nasze wspólne dobro, wszystkie organizacje rolnicze widzące cel w tym działaniu muszą być razem z nami w Sampławie - napisali organizatorzy w mediach społecznościowych. 
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję