Środa, 12-08-2020
agrolajt.pl - logo menu

AGROunia podmieniła jabłka w Biedronce. Wyrzucili portugalskie i wstawili swoje polskie!

Edytowano: 24-09-2019 11:31:52
agrolajt.pl - AGROunia podmieniła jabłka w Biedronce. Wyrzucili portugalskie i wstawili swoje polskie!

Niecodzienny happening miał miejsce w Biedronce w miejscowości Warka pod Warszawą. Sadownicy skupieni wokół Michała Kołodziejczaka wnieśli do dyskontu swoje jabłka, protestując w ten sposób przeciwko sprzedawaniu jabłek portugalskich, które sieć oznaczyła jako polskie.  

Wydarzenie trwało dosłownie kilka minut. W tym czasie sadownicy zdązyli wejść do sklepu, zdjąć z półek zagraniczne jabłka i wstawić kartony ze swoim produktem, którego nie mogą sprzedać w satysfakcjonujących cenach. 

Rolników powstrzymać próbował ochroniarz, który żądał przerwania akcji ale jego wysiłki były bezskuteczne. Całe wydarzenie było transmitowane na żywo w mediach społecznościowych organizacji. Lider AGROunii tłumaczył w trakcie eventu, że akcja został podjęta dlatego, że sieci handlowe notorycznie wprowadzają w błąd konsumentów co do kraju pochodzenia sprzedawanych warzyw i owoców. Pan Sebastian z lokalnego oddziału organizacji wyjaśniał na nagraniu, że taka polityka dużych sklepów doprowadza polskich rolników do trudnej sytuacji materialnej, gdyż w efekcie zostają oni wypchnięci poza rynek a dodatkowo marnej jakości jabłka z importu oznakowane jako polskie zniechęcają konsumentów do kolejnych zakup jabłek rodzimej produkcji. 

W facebookowym poście, Michał Kołodziejczak przypomniał o niedawnej sytaucji, gdy Biedronka sprzedawała w promocji niemiecie ziemniaki jako polskie. Ten ruch Biedronki sprzed kilku dni wzburzył rolników, którzy uznali działania sieci dyskontów za wypowiedzenie im wojny handlowej.

Lider organizacji zapowiedział wówczas pozwanie Jeronimo Martins do sądu i rozpączał zbieranie śodków finansowych na uruchomienie sieżki prawnej. W chwili obecnej uzbierano już ponad 7 tys. złotych a zbiórką można odnależć i wesprzec pod tym linkiem:

W emocjonalnym wpisie na swoim koncie społecznościowym lider organiazacji napisał, że korporacje dorabiają się kosztem rolników. Trudno temu zaprzeczyć, gdy uwzględni się wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiej Fundacji Godła Promocyjnego w związku z analizowaniem wartości znaku Teraz Polska. Wynika z nich, że 34% klientów kieruje się patriotyzmem konsumenckim i wybiera produkty rodzimej produkcji.   

Ponadto, aż 78% badanych stwierdziło, że mając do wyboru produkt polski i zagraniczny, wybierze ten krajowy. Nie trudno więc uznać, że cyklicznie pojawiąjące się błędy dużych sieci mogą być jednak celową polityką, tak jak wskazuje na to Michał Kołodziejczak.

 

Jaki będzie dalszy rozwój sytuacji? Zapytany o kolejne kroki Michał Kołodziejczak wskazał, że jego organiacjia nie odpuści tego tematu. Poinformował, że zaraz po akcji w Warce udał się do Ministerstwa Rolnictwa, gdzie złożył zawiadomienie o naruszeniach prawa dokonywanych przez Biedronkę. Pismo podobnej treści złożył także w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów ale jak wielokrotnie wskazywał - dotychczasowa bierność urędników nie napawa optymizmem.

Musimy podjąć działąnia na ścieżce prawnej i doprowadzić do przełomowego wyroku przeciwko gigantowi. "Dopiero znaczej wielkości kara finansowa zmusi ich do zmiany nieetycznych praktyk handlowych, dlatego apaeluję o wsparcie naszej zrzutki na ten proces" - zakończył rozmowę z nami. Cały film z happeningu w Biedronce znajdziecie tutaj: AGROunia podmienia jabłka w Biedronce !!

 

Dodaj komentarz

Komentarze

iceppyi 14-01-2020 14:04:55

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Online Buy Amoxicillin Online hxv.uhvi.agrolajt.pl.fzg.mq http://mewkid.net/who-is-xandra/

iaxeumaruahs 14-01-2020 13:31:46

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Online Buy Amoxicillin cmy.ycts.agrolajt.pl.ozf.wi http://mewkid.net/who-is-xandra/

ajerazue 14-01-2020 13:31:32

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500 Mg Dosage ubh.aaxf.agrolajt.pl.jjs.mk http://mewkid.net/who-is-xandra/

ifauwajahigo 14-01-2020 13:17:49

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Online Buy Amoxicillin wao.chcf.agrolajt.pl.ksb.wn http://mewkid.net/who-is-xandra/

Prosty 13-01-2020 22:23:36

Nareszcie ktoś zauważył to samo co ja,jak można sprzedawać obce towary z oznaczeniem naszego kraju.Polskie jabłka są jedne z najlepszych , mamy ogromne zbiory w Polsce i każdy na pewno kupi nasz rodzimy produkt a nie jakieś badziewie niewiadomego pochodzenia.Wielki szacun dla tych , co zajęli się tą sprawą i wspierają naszych producentów owoców.

Makary 07-11-2019 07:19:06

Szanowni Panowie zacznijcie od firm polskich sprowadzających i sprzedających towar z Niemiec i innych krajów a potem zastanówcie się nad polskim produktem co można z nim zrobić ,polepszyć wydajność ,zmienić jakość. Nie róbmy z siebie idiotów ,niewidzących nic ludzi, popatrzmy wokół siebie co my wyprawiamy jak oszukujemy siebie nawzajem i wciskamy kit innym.

Polak 27-09-2019 19:03:08

Takie rzeczy tylko w Polsce. Bractwo i cebularstwo nic więcej. Podziękuję pisowni że ceny skupu są takie a nie inne

Gość 27-09-2019 16:18:21

Super akcja. Mamy takie pyszne jabłka, dobre ziemniaki i wogule wszystko a oni sprowadzają z zagranicy. A ty biedny rolniku nie zbieraj swoich plonów bo się nie opłaca. Jeszcze raz brawo i szacun

Krzysztof Zieliński 27-09-2019 00:13:46

Poza piętnowaniem patologii jak w przypadku tego protestu powinno się pójść też w drugą stronę tzn. oznaczać miejsca sprzedaży warzyw i owoców, które są rekomendowane przez AgroUnię jako sprawdzone punkty sprzedaży, które nie oszukują konsumentów i sprzedają polskie produkty wysokiej jakości. Gdybym w Warszawie miał takie oznaczone punkty sprzedaży to poprostu chodziłbym tam robić zakupy.

Polak 26-09-2019 18:53:29

Brawo brawo brawo i tak dalej pozdrawiam

Xxx 26-09-2019 14:04:10

Idiotyzm nic więcej, cała ta Agrosrunia to śmiech na sali... Nie pozdrawiam

NieFanBiedronki 26-09-2019 08:10:51

Biedronka ma ogólnie mocno przewalone ostatnio :D http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/uokik-wszczal-postepowanie-w-sprawie-biedronki-jest-stanowisko-sieci,176003.html

Patryjota 25-09-2019 23:42:30

Jestem na tak więcej takich akcji

Garm 25-09-2019 17:49:48

No to już drugi raz. Kartofle i teraz jabłka. Trzeci raz złapią na tym Biedronkę i się pożegnamy.

Seba.. 25-09-2019 14:08:52

Wtragniecie na posesje.,niszczenie mienia,... Takie akcje róbcie pod siedziba zarządu w Polsce a nie na terenie sklepu gdzie robicie pracownikom pod górkę.

mewa 25-09-2019 13:19:52

Super

Iwona30 25-09-2019 09:04:07

Już w biedronce nie będę kupowała warzyw! No mąż pamiętam jakiś czas temu kupił ziemniaki niby polskie - tak pisało na etykiecie; sprawdziłam w domu na opakowaniu okazało się ze nie były polskie. Nie pozwolę aby więcej ktoś mnie tak Oszukiwał!!!

Ślązak 25-09-2019 08:48:40

Brawo! Przyznam, że sam kupowałem w Biedronce jabłka - myśląc, że zgodnie z oznakowaniem są polskie. Takie skandale trzeba obnażać! Dziękuję za akcję!

ggg 25-09-2019 08:37:11

Do Pt...panie ekologiczny,gdybyś wiedział czym i w jakiej ilości firmy zachodnie orysksja to byś się za łeb chwycił,a etykieta to tylko napis ,historia oprysków jest taka sama dla wszystkich dostawców polscy rolnicy i tak używają do oprysków 1/3 tego co ich zachodni producenci,a sprzedają nie obce tylko swoje,obce w Biedronce to od polskich producentów. Z tym Eco to jest jak z bananami.Też możesz kupić eco . Tylko,że pryskane chemią ,by przetrwały rejs do Europy i przechowanie w magazynach,zanim trafią do sklepów,a i na uprawach opryski przeciw szkodnikom,bo nie kupisz pięknego zdrowego banana z chorowali eco. Eco będziesz miał naprawdę,gdy sobie sam wychodujesz i to z dala od dróg.

Dana 25-09-2019 06:59:03

Brawo rolnicy. W zupełności was popieram! Polskie owoce i warzywa powinny być sprzedawane w sklepach. Minister Rolnictwa powinien to uregulować prawnie żeby wam pomoc. Dlaczego nie ma eksportu do Szwecji gdxie owoce są tak tu drogie! Czy nie warto aby sadownicy i Ministerstwo Rolnictwa tym tematem się zajęli bo cała Skandynawia kupiłaby polskie owoce i warzywa!!!

Marcin 25-09-2019 06:00:39

Szacun dla AGRO-wców.

Pf 25-09-2019 01:11:35

Mam jedno pytanie do Agrocwaniakow, skoro domagacie sie od sklepow poprawnosci etykiet w sklepach, dlaczego na targach, bazarkach nie macie udokumentowanej historii jakich opryskow uzywacie przy swoich owocach? Bo np na etykiecie na kartonach macie firmę i ja mozecie z tego wylegitymowac.. w sobote na targu w Warce nikt nie podal mi czym pryskal pryskal a reakcje byly ze ro ekologia. Skoro ekologia to prosilem o certyfikat o uprawie ekologicznej. Mieli wieksze oczy niz ci co wtargneli do biedronki w warce. Smiech na sali, zal im sciska tylek ze cudze woli firma sprzedawac niz swoje. Blad w etykietach to blad ludzki nie firmy. Ale to tylko ludzie. Moze od teraz niech kazdy z agrocwaniakow nosi ze soba spis srodkow jakie stosuje do uprawy owocu, wtedy zblednie wam mina. Wiem co kupujecie bo kupujecie z pobliskich sklepow z opryskami

Maria 24-09-2019 21:27:33

Brawo Rolnicy AGRO Uni Tak należy postępować z oszustami I walczyć o prawa Polskich Rolników Jestem dumna że mamy takich odważnych producentów żywności tak trzymać

Joanna 24-09-2019 16:12:49

Wspaniala akcja, podpisuje sie obiema rękami pod akcja ! i czekam na dalsze podobne uswiadamiajace akcje

Ewa 24-09-2019 14:00:59

Dlaczego ziemniaki kosztują 3 zł kg

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję