Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

AGROunia jedną nogą w Sejmie. Najnowszy sondaż 

Edytowano: 19-08-2021 16:29:05
agrolajt.pl - AGROunia jedną nogą w Sejmie. Najnowszy sondaż 

4,9% wyborców zagłosowałoby na AGROunię, gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Reaserch Partner na Panelu Badawczym ARIADNA. 

Na pytanie, na które ugrupowanie polityczne oddał(a)byś głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę, odpowiedziano:

27,4% Zjednoczona Prawica
22,7% Koalicja Obywatelska 
14,5% 2050
5,9% Konfederacja 
5,8 % Lewica
4,9% AGROunia 
1,8% PSL
0,5% Porozumienie
0,4% Kukiz15
0,3% inna partia
15,8% Trudno powiedzieć 

Dane z sondażu pokazują, że AGROunia jest o krok od wejścia do Sejmu. - Ciężka praca, walka o polską zdrową żywność, o polskie rolnictwo, o ludzi pracy przynosi efekty - pisze AGROunia w mediach społecznościowych. 
 

Walka o polską żywność, polskie rolnictwo, polską tradycję 
 

Walka AGROunii o polską żywność trwa od dawna. W mediach społecznościowych AGROunia nieustanie pokazuje sklepowe patologie, tylko w ostatnich tygodniach pojawiały się nagrania i zdjęcia zepsutej, nienadającej się do spożycia żywności spoza Polski. Materiały z supermarketów uświadamiają, na co pozwalają sobie korporacje, w czasie gdy rolnicy muszą przestrzegać niekończących się wymagań. 

Walki o polskie rolnictwo nie da się już przegapić. Od kiedy AGROunia rozpoczęła Wojnę o wieś, blokując drogi, coraz więcej osób mogło dowiedzieć się, czym jest ASF, poznać problemy hodowców, usłyszeć o tragediach, przeżywanych każdego dnia. Teraz postulaty AGROunii poprzez wzmożone protesty (pełna lista >tutaj<) mają szansę docierać do jeszcze większej części społeczeństwa.   

Walka o AGROuni to także walka o przetrwanie tradycyjnego, rodzinnego rolnictwa. Dziś coraz więcej gospodarstw upada, a rolnicy mimo tego, że nie chcą, zmuszani są do zmieniania branży. Tyle że niewiele osób ma tego świadomość, gdy w telewizji publicznej propagowany jest sielankowy obraz polskiej wsi i polskiego rolnictwa. Wystarczy przypomnieć sobie nagłośnione przez AGROunię podstawienie ciągników na spotkaniu premiera i ministra rolnictwa z rolnikami. 
 

Silny związek 
 

Jednym z głównych celów AGROunii jest stworzenie silnego związku, w którym zrzeszona będzie, jak największa ilość rolników. - Chcemy przywrócić związkom zawodowym podmiotowość. Dziś politycy sprowadzili je do roli klakierów, pobierających publiczną kasę. Związki mają być silne, niezależne - informuje AGROunia. 

 

AGROunia jedną nogą w Sejmie
 

- Chcemy zmienić Polskę na lepsze i jak trzeba będzie to zmieciemy z tej sceny zepsutych polityków - można przeczytać na profilu AGROunii. 
Wychodzi na to (patrząc na sondaż), że AGROunia może mieć swoją szansę. 

Badanie zostało przeprowadzone przez Reaserch Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 13-16.08.2021, na ogólnopolskiej próbie 1039 osób w wieku powyżej 18 roku życia, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości zamieszkania.  

Dodaj komentarz

Komentarze

Ruszkowska Dorota 19-08-2021 19:14:44

Dajecie czadu i będziemy na Was głosować choćby dlatego że po Lepperze nie ma następcy po dziś dzień, brawo! Może jeszcze uda się wskrzesić polskie rolnictwo rodzinne:)

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję