Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

24 godziny na drodze. Protest rolników w Sampławie

Edytowano: 17-08-2021 17:25:08
agrolajt.pl - 24 godziny na drodze. Protest rolników w Sampławie

Rozpoczęła się 24-godzinna blokada w miejscowości Sampława (woj. warmińsko-mazurskie). - Dzisiaj turyści wracają z wakacji z Mazur, znad morza tą drogą. Premier jak turysta jeździ po kraju, odwiedza kolejne gospodarstwa, a rolnicy szukają sobie stryczka - mówił Michał Kołodziejczak. 

-To jest symboliczne miejsce, które ma pokazać zablokowanie. Dzisiaj wielu rolników, jest już tak załamanych, że nie wierzy w to, że rząd może cokolwiek lepszego zrobić - dodał lider AGROunii. 


Jak przypomniał Michał Kołodziejczak, to właśnie na Warmii i Mazurach w zeszłym tygodniu pojawił się premier i minister rolnictwa, którzy stojąc przed podstawionymi specjalnie na spotkanie z rolnikami nowymi maszynami, zakłamywali rzeczywistość polskiej wsi. 

 

Rzeczywistość hodowców 

 

- Główną przyczyną protestu jest ASF (afrykański pomór świń). Rolnicy są zablokowaniu już teraz na 60 dni, podczas których nie mogą sprzedać świń. Jest też problem z drobiem, z niskimi cenami w skupie. Rolnicy są zdesperowani, nie wiedzą, co robić, tracą majątki swojego życia, dlatego jesteśmy tu na drodze i domagamy się, żeby ktoś z rządzących zauważył nasz problem  - przekazał Mateusz Kępka z AGROunii. 

Rolnicy domagają się spotkania z premierem i prowadzenia rozmów. Droga w miejscowości Sampława została zablokowana na 24 godziny. Zgodnie z zapowiedziami AGROunii kolejne protesty odbędą się w przyszłym tygodniu. 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję