Sobota, 19-06-2021
agrolajt.pl - logo menu

Ten rząd obalą rolnicy!

Edytowano: 18-09-2020 12:35:29
agrolajt.pl - Ten rząd obalą rolnicy!

Ustawa antyrolnicza tzw. 5 dla zwierząt została przegłosowana przez Sejm. Za likwidacją branży hodowli zwierząt na futro oraz za likwidacją branży uboju rytualnego zagłosowała większość posłów PIS. Przeciwko ustawie zagłosowali posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, większość Porozumienia Jarosława Gowina wstrzymała się od głosu. Zjednoczonej Prawicy już nie ma – mówi jeden z polityków PIS. A rolnicy zapowiadają masowe protesty.

 

Zdrada

 

Według liderów rolniczych protestów PIS zdradził polską wieś. Wykorzystał rolników do wygrania wyborów, a dziś pokazał, że nie liczy się z ich zdaniem. Nie chciał przeprowadzić żadnych negocjacji z rolnikami, nie zaprosił ich na komisje sejmową. Byli za to przedstawiciele obrońców zwierząt.

 

Zostajemy z kredytami

 

Rolnicy zostali pozostawieni sami sobie. Nawet posłowie Lewicy uważają, że projekt jest bardzo ostry. Nie daje rolnikom żadnych rekompensat, a daje jedynie rok na zrównanie z ziemią branży futrzarzy. Branża ostrzega: ludzie zostaną z kredytami, a skutki gospodarcze będą opłakane. Stracą też konsumenci, bo ceny mięsa mogą podskoczyć.

 

Polityczne rozgrywki

 

Nie chodzi tu o ustawę futerkową. To tylko pretekst. To gra polityczna. Jarosław Kaczyński mówi: sprawdzam. Chce wyczyścić swoją partię z osób „nielojalnych”. To właśnie PIS trzyma pieniądze i dzieli subwencje partyjne. Zapowiedział nawet, że PIS może stworzyć rząd mniejszościowy, grozi rozpisaniem wcześniejszych wyborów. Najbardziej prawdopodobne jest to, że Jarosław Kaczyński chce coś ugrać i pokazać koalicjantom kto tu rządzi. Prawdopodobnie zakończy się to porozumieniem, jednak to PIS będzie dyktował warunki. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości zbiera się w poniedziałek.

 

Zjednoczeni rolnicy

 

Najbardziej stracą rolnicy, którzy już skrzykują się w internecie na protesty i obiecują, że nie zapomną przy urnach wyborczych tego, jak politycy PIS ich potraktowali. Największe organizacje rolnicze zapowiadają zwarcie szyków: wśród nich nazwiska takie jak: Szczepan Wójcik- hodowca norek, Michał Kołodziejczak- AGROunia, Sławomir Izdebski – rolnicze OPZZ, Wiktor Szmulewicz – Izby Rolnicze, Renata Beger była posłanka Samoobrony, ze związku zawodowego „Wyzwolenie”,

 

A.S.

Dodaj komentarz

Komentarze

Andrzej 19-09-2020 22:06:43

Nie zapomnijcie, że to polityka. KO głosowała za wartościami, mają uwagi, które zostały odrzucone. PO ma pomysł, oni słuchają,rozmawiają. Dużo z was żyje w błędnym świecie tvp trwam, tvp1,twp2.

Mateusz 19-09-2020 10:49:26

Nie zapominajcie że PO też głosowała praktycznie jednomyślnie ZA. Obalić to kurestwo i głosować na konferencję. Inaczej nie będzie zmiany

Mateusz 19-09-2020 10:49:23

Nie zapominajcie że PO też głosowała praktycznie jednomyślnie ZA. Obalić to kurestwo i głosować na konferencję. Inaczej nie będzie zmiany

Anioł 19-09-2020 02:20:03

Konfederacja 11/11 przeciw + wojna w sejmie. Warto dodać do artykułu. Polecam

Andrzej 18-09-2020 20:29:38

Powinno być tak jak w konstytucji z 1935r. oszukani wyborcy odwołują fałszywych posłów przed upływem kadencji. A tak to mają wyborcę w głębokim poważaniu ! .

kolo 18-09-2020 15:45:40

I bardzo wam dobrze jak dochodzi co do czego to wybieracie złodziei a teraz wielki płacz. Oj jak fajnie będzie do rodziny na wieś pojechać i śmiać się z nich prosto w twarz. Ciao rolnictwo, byliście nieudolni już od dawna.

. 18-09-2020 13:53:26

Halo halo, konfederacja 11, na 11 przeciw, ktoś "przypadkiem" przeoczy to w artykule

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję