Czwartek, 02-07-2020
agrolajt.pl - logo menu

"Owocowa Amber Gold"? Tak się oszukuje sadowników.

Edytowano: 23-10-2019 20:52:21
agrolajt.pl -

Biznesmen otworzył skupy owoców i oszukał wielu rolników. Faktury za pierwsze dostawy opłacił, czym wzbudził zaufanie sadowników. Reszta to już same długi.. 

A wszystko zaczęło się niewinnie i całkiem normalnie. W województwie swiętokrzyskim nadchodził szczyt owocowego sezonu.   

"Po odnalezieniu mojego ogłoszenia na internecie, że wynajmę plac i magazyn pod skup około 12 sierpnia tego roku przyjechał do mnie Pan Krzysztof B. Obejrzał wszystko i zaproponował, że może wynająć u mnie plac, magazyn i otworzyć skup owoców i warzyw. Ja wraz z moją rodziną zgodziłem się i podpisaliśmy umowę dzierżawy na plac i umowę zlecenie. Rolnicy w okresie od 14 sierpnia do 20 września przywozili owoce i warzywa. Nic nie wskazywało początkowo, że pan Krzysztof mnie oszuka, jak również innych ludzi." - relacjonuje nam pan Adrian, jedna z ofiar biznesmena-oszusta. 

Krzysztof B. wynajął więc od pana Adriana magazyn i otworzył tam skup owoców. Działał tak przez miesiąc, gromadząc plony rolników. Płatność miała nastąpić w ciągu 21 dni, ale nie nastąpiła. Za wynajem magazynu Krzysztof B. też nie zapłacił i zniknął. Nie ma z nim kontaktu telefonicznego, ani żadnego innego. 

Poszkodowani sadownicy twierdzą, że nieuczciwy biznesmen mógł bardzo dobrze przemyśleć swoje działanie. Pan Adrian informuje nas, że na jego terenie osoby poszkodwane zostały na kwotę około 800 tys. zł i dodaje, że dowiedział się, iż w kraju było więcej punktów oszukanych na podobnych zasadach przez tą samą firmę. "W skali kraju jest o wiele więcej osób jak ja i o wiele większa kwota oszustwa", wskazuje. 

"W sumie firma miała przejąć około 340 tysięcy kilogramów owoców. Krzystof B. przyciągał rolników znacznie zawyżoną ceną owoców, dla przykładu za kilogram śliwki oferował 1,80 złotego, podczas, gdy w pozostałych skupach cena wynosiła złotówkę." - informuje echodnia.eu.  

Jaki będzie finał tej sprawy? Będziemy ją monitorować. Problemem zajęła się już policja i dokonuje pierwszych ustaleń. Z pewnością można stwierdzić, że sadownicy padli ofiarą własnej naiwności w drugiego człowieka i nie zabezpieczyli się prawidłowo podczas zawierania transkacji - oceniają prawnicy. 

 

Autor: Juliusz Pająk

Dodaj komentarz

Komentarze

Bożena 26-10-2019 08:37:56

Wojas na straganach nie sprzedaje się owoców przemysłowych a to zasadnicza różnica, więc i cena inna....

Andrzej 25-10-2019 11:30:36

Podatek od faktur trzeba zapłacić tak samo jak ludzie z innych branż. Dali się zrobić w wala to ich sprawa podatnik nie powinien płacić za ich błędy.

Piotr 24-10-2019 14:47:31

WOJAS bardzo mądre słowa!!!!!!

Wojas 24-10-2019 13:31:39

Dobrze im tak..chciwi i liczacy na dotacje. Oddaja po 1 zl do skupu a my na placach i sklepach placimy 4-6zl za kg..Gdyby sadownicy i. rolnicy zawiaali Spoldielnie i sami zaczeli sprzedawac na swoich straganach i swoich sklepach..te same produkty zamuazt po 1zl na skupie po.2,5-3zl. na straganach i swoich sklepach. Tonikt by ich nie oszukał.

gość 24-10-2019 08:04:07

jak mieli się zabezpieczyć prawidłowo podczas zawierania transakcji?

Gość 24-10-2019 07:47:46

Straszne to będzie jak urząd skarbowy się będzie domagał podatku od faktur które zostały nie opłacone

Łukasz 24-10-2019 07:37:17

To po prostu straszne!!!

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję