Wtorek, 27-07-2021
agrolajt.pl - logo menu

Kaufland pod ostrzałem AGROunii. Kołodziejczak nie zwalnia tempa i ujawnia kolejne patologie w handlu!

Edytowano: 25-09-2019 15:18:25
agrolajt.pl - Kaufland pod ostrzałem AGROunii. Kołodziejczak nie zwalnia tempa i ujawnia kolejne patologie w handlu!

Rolniczo-konsumencka organizacja nie zwalnia tempa. Po udanym happeningu w Warce, spontaniczny AGROpatrol działaczy organizacji z woj. łódzkiego przyłapał niemiecką sieć Kaufland na polityce zakupowej promującej zagranicznych producentów.

Rolnicy przyszli do sklepu ze swoimi ziemniakami i cebulą i sprawdzali kraje pochodzenia tych produktów na marketowej półce. Co się okazało? Oprócz kilku opakowań ziemniaków rodzimej produkcji, większość tego warzywa oferowana do sprzedaży pochodziła z Wielkiej Brytanii (sic!) oraz co nie dziwi.. z Niemiec. 

Cebula natomiast importowana była z Chile oraz z Holandii. Producent cebuli wypowiadający się na filmie nie krył swojego rozgoryczenia, wskazując, że taka sytuacja dławi rodzimy rynek i wykańcza kolejne polskie gospodarstwa.     

Michał Kołodziejczak, zaraz po wyjściu z marketu zamieścił wymowny wpis na facebooku:

 

Cały film z akcji rolników można obejrzeć na koncie społecznościowym organizacji:

https://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/408070026516458/

 

Lider AGROunii zapowiedział kontynuowanie podobnych akcji oraz wezwał sympatyków ruchu do wsparcia zrzutki na pozew przeciwko Jeronimo Martins. Organizacja twierdzi, że właściciel sieci Biedronka umyślnie wprowadzał swoich klientów w błąd co do kraju pochodzenia ziemniaków oferowanych w promocji w ubiegłym tygodniu i zapowiada prawną batalię w tej sprawie. 

Zbiórkę na działania AGROunii przecwiko handlowemu gigantowi można wesprzeć pod linkiem:

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

utincig 01-07-2021 09:03:29

cialis tablets for sale

utincig 03-06-2021 06:40:39

best place to buy furosemide online

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję