Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Ślubu i wesela nie będzie

Edytowano: 18-07-2019 21:39:05
agrolajt.pl - Ślubu i wesela nie będzie

Wygląda na to, że przedwyborczy serial w wykonaniu PSL, PO i SLD się skończył. Właśnie każda z tych partii ogłosiła, że idzie do jesiennych wyborów oddzielnie. Jest to oczywista droga do zwycięstwa PIS-u oraz do zdobycia parlamentarnych stołków dla pojedynczych działaczy partyjnych PO.

Rozwód przed ślubem

PSL, jak kapryśna panna młoda wybrzydzała, aż została sama. PO, jak narcystyczny pan młody pewny swego przeliczył się i także został sam. SLD niby stateczny stary kawaler, a romansuje z Robertem Biedroniem.

Wszyscy oficjalnie zapowiadali spektakularny ślub, ale wymagania okazały się nie do pogodzenia. Ślubu więc nie będzie. Analizy polityczne pokazują, że nawet wesela może nie być. Jesienią w parlamencie może zabraknąć działaczy PSL-u. Do Sejmu mogą dołączyć nieliczni z PO i z prawdopodobnej koalicji Czarzastego z Biedroniem.

Bezlitosny D’Hondt

Metoda D’Hondta stosowana do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na proporcjonalnej reprezentacji z listami partyjnymi faworyzuje największych. A te partie, które nieosiągną progu wyborczego w praktyce wzmacniają zwycięzców. ­Może się okazać, że małe partyjki z małym poparciem, ale i PSL uzyskają po 2-4 % poparcia i pomogą PIS-owi osiągnąć druzgocące zwycięstwo. Jesienią dla opozycji będzie, jak na Titanicu, który tonął ale orkiestra wciąż grała. Dla PIS będzie to jednak orkiestra głosząca zwycięstwo.

Kto ślubu nie planował...

Być może próg wyborczy przebije świeża partia Kołodziejczaka. Młody lider ma wyjątkową szansę nie tyle wprowadzić do Sejmu kilku posłów, co odesłać na emeryturę wielu działaczy PSL-u. Kto zatem zdobędzie serca i głosy na wsi?

Ardan +

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję