Piątek, 03-04-2020
agrolajt.pl - logo menu

Zderzenie samochodu z łosiem! Było niebezpiecznie!

Edytowano: 26-02-2020 09:38:40

https://www.lublin112.pl/saab-zderzyl-sie-z-losiem-zwierze-wpadlo-do-srodka-trzeba-bylo-je-wyciagac-dzwigiem-zdjecia/?fbclid=IwAR1MgNa5mA-W87tnHitH9k7EdF-F-90xe6FCvjM4Z9fw1fbXsqMgj0tt54k

agrolajt.pl - Zderzenie samochodu z łosiem! Było niebezpiecznie!

Czasami mogą dziwić ogromne ograniczenia prędkości na drogach leśnych, gdzie istnieje zagrożenie, że na jezdnię wyjdą dzikie zwierzęta. Niektórzy - niezbyt czuli na los zwierząt, mogą stwierdzić, że bez przesady. Tymczasem zderzenie z dużym, leśnym zwierzęciem to ryzyko nie tylko dla niego, ale także dla kierującego pojazdem i pasażerów. Przypadek z Janowic daje w tej kwestii do myślenia. 

Kierowca Saaba zderzył się tam z łosiem. Zwierzę tylną częścią ciała wpadło do środka na miejsce pasażera. Kierowca został przewieziony do szpitala, na szczęście dla niego skończyło się na kilku zadrapaniach i siniakach. Chociaż sądząc po zdjęciach - mogło znacznie gorzej. 

Wyciągnięcie łosia okazało się problematyczne. Trzeba było w tym celu sprowadzić... dźwig. Ogromne zwierzę waży ok 200-300 kg, więc wyciągnięcie go nie należy do najprostszych. Tym razem skończyło się dobrze (dla kierowcy, nie dla łosia), ale ten wypadek pokazuje, że ograniczenia prędkości są nie tylko dla bezpieczeństwa zwierząt... 

 

Autorka: Malwina Napiórkowska

 

Dodaj komentarz

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję