Niedziela, 17-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Wysokie ceny jabłek? Minister nie ma pojęcia ile kosztują i robi z rolników idiotów!

Edytowano: 13-08-2020 14:24:20

money.pl

agrolajt.pl - Wysokie ceny jabłek? Minister nie ma pojęcia ile kosztują i robi z rolników idiotów!

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w programie Sebastiana Ogórka „Money. To się liczy" był pytany o wysokie ceny jabłek. Dziennikarz zauważył, że za kilogram trzeba zapłacić w supermarkecie 13 złotych. Minister stwierdził, że rolnicy dostają 50 groszy na giełdzie, ale nic z tym nie może zrobić. Zasugerował dziennikarzowi, żeby nie kupował polskich jabłek. Michał Kołodziejczak prostuje: jabłka na giełdzie kosztują dziś od 2-3 zł, a minister takimi wypowiedziami pogłębia konflikt miasto – wieś.

 

Jest złodziejem, ale minister nic nie może zrobić

 

Dziennikarz na własne oczy zobaczył w zagranicznym supermarkecie jabłka za 13 zł. Opowiedział tę historię ministrowi i zapytał „co się dzieje na rynku, że te ceny są astronomiczne?”

 

Ardanowski ze swoim wdziękiem odpowiedział:

 

„Pan musi płacić te pieniądze, kto każe panu te jabłka kupować?”

 

Ogórek: „Jestem gorącym zwolennikiem jabłek.”

 

Ardanowski: „Jeżeli kupiec przesadza i jest złodziejem, który chce pana oszukać i życzy sobie za jabłka 12 złotych, które u rolnika kosztują 50 gr, 1 zł to pan się dadaje nabijać. On ma do tego prawo, bo jest wolny rynek.”

 

Pomijając nieznajomość przez ministra branży, którą zarządza wniosek nasuwa się jeden: minister rolnictwa kolejny raz przyznaje, że nic nie może zrobić. Na kolanach przed korporacjami. Należy też zwrócić uwagę na poziom marży, którą wskazał minister. Gdyby faktycznie była taka gigantyczna, a on tak spokojnie to akceptuje to jest to przyzwolenie na grabież rolników czy całego społeczeństwa?

 

Jak jest naprawdę?

 

Za kilogram jabłek rolnicy dostają dziś na giełdzie od 2-3 złotych. Michał Kołodziejczak z AGROunii uważa, że wypowiedzi ministra pokazują, że nie ma on pojęcia, co dzieje się w branży którą zarządza, poza tym pogłębia i tak już ogromny konflikt między miastem a wsią. Dodatkowo namawia redaktora, by nie kupował polskich jabłek.

 

„To skandaliczne i pokazuje ogromną ignorancję”- mówi Kołodziejczak.

 

„Minister wypowiada się na tematy, których kompletnie nie zna. Trzeba zwrócić uwagę na to jak rozbudowana jest obecnie administracja i daniny w prowadzeniu handlu. Może wtedy minister dowie się, skąd tak duże marże, a przecież te wszystkie socjalistyczne wybryki partii rządzącej ktoś musi finansować.”- dodaje lider AGROunii.

 

A. S.

Dodaj komentarz

Komentarze

jan 13-08-2020 15:14:58

***** ***

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję