Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

"Wrócimy jeszcze mocniej". Zakończenie 48-godzinnych ogólnopolskich strajków rolników

Dodano: 26-08-2021 08:26:27
agrolajt.pl -

AGROunia w dniach 24 i 25 sierpnia zorganizowała protesty w 14 miejscach w Polsce. Lider AGROunii, przejeżdżając niemalże 2 tysiące kilometrów, pojawił się w 8 miejscach. Zarówno podczas rozpoczęcia, jak i podczas zakończenia strajków Michał Kołodziejczak był obecny w Nowym Mieście nad Wartą, gdzie rolnicy przez 48 godzin blokowali drogę krajową numer 11. 

- Nie stoimy na drogach dla przyjemności. Sytuacja finansowa nas do tego zmusza. Nie pozwolimy, żeby źle działo się z rolnikami, z polskim rolnictwem. My jesteśmy po to, żeby produkować dla was zdrową polską żywność - mówił Filip Pawlik, koordynator AGROunii w Wielkopolsce. 
 

48-godzin bez odpowiedzi 
 

AGROunia podczas blokad domagała się spotkania z premierem. Przez 48-godzin rolnicy nie otrzymali odpowiedzi. 

- Premier kiedyś powiedział “ludziom trzeba dużo obiecać, a później wygaszać ich potrzeby”. Czy to nie to dzieje się w rolnictwie? Dzisiaj potrzeby i oczekiwania Polaków są wygaszane - mówił dziś lider AGROunii. 
 

“Wrócimy jeszcze mocniej”
 

- Wiemy, że jesteśmy jeszcze silniejsi po tych dwóch dniach. Kolejne działania będą jeszcze bardziej skuteczne i jeszcze mocniejsze. Niekoniecznie w tych miejscach na drodze, w których jesteśmy teraz, ale mamy bardzo dobry pomysł, co robić dalej. Będziemy przygotowywali się do następnych do następnych miesięcy, do następnych lat, ale nie odpuszczając kolejnych dni, w których też będziemy szybko reagować. Będziemy ustalać z innymi grupami zawodowymi, gdzie będziemy działać razem, gdzie będziemy działać autonomicznie. Na pewno będzie to wrzesień. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, wrócimy jeszcze mocniej - zapowiadał Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję