Poniedziałek, 30-01-2023
agrolajt.pl - logo menu

W sąsiednich wsiach płoną baloty słomy. Trwa akcja gaśnicza

Dodano: 14-10-2021 15:06:35

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie/Facebook

agrolajt.pl - W sąsiednich wsiach płoną baloty słomy. Trwa akcja gaśnicza

 

W sąsiadujących wsiach - Wojciechów Kolonia Piąta i Stary Gaj (woj. lubelskie) doszło do pożarów balotów słomy. Straż nie wyklucza celowego podpalenia. Akcje gaśnicze mogą potrwać jeszcze kilka godzin. 

W środę 13 października o godzinie 23:40 wpłynęło pierwsze zgłoszenie o pożarze w miejscowości Wojciechowie Kolonia Piąta. Na miejscu spłonęło 400 bel słomy. 

- Na miejscu pracują obecnie dwa zastępy straży pożarnej. Jak większość zastępów skończyła działania, to otrzymaliśmy zgłoszenie o drugim pożarze w sąsiadującej wsi – przekazał oficer prasowy Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. 
 

Drugie zgłoszenie
 

Natomiast zgłoszenie o drugim pożarze wpłynęło dziś o godzinie 6:20. W miejscowości Stary Gaj płonęło około 800 bel słomy. Na miejscu wciąż trwa akcja gaśnicza. 

Jak powiadomił Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, straż pożarna przypuszcza, że w obu przypadkach doszło do podpalenia. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin. Źródła:  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Radio Lublin


 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję