Piątek, 03-04-2020
agrolajt.pl - logo menu

"To piekło" Włoski lekarz ujawnia prawdę. Umierają także młodzi.

Edytowano: 09-03-2020 21:00:08

Corriere della Siera, Reuters, Fakt24.pl

agrolajt.pl -

Wielu twierdzi, że koronawirus to odmiana grypy. Łącznie z przedstawicielami polskiego ministerstwa zdrowia. Okazuje się, że może być zupełnie inaczej. Grypa nie rozprzestrzenia się tak łatwo i nie zabija tak często. Koronawirus wywołujący chorobę COVID-19 jest agresywniejszy od grypy i  atakuje bez litości także młodych. Także oni trafiają na intensywną terapię. Takie rewelacje ujawnił na facebooku włoski lekarz Daniele Macchini z Humanitas Gavazzeni Clinics w Bergamo. Jego słowa są przerażajace:  wielu pacjentów wymaga natychmiastowego podłączenia do specjalistycznego sprzętu ratującego życie. Wszyscy mają dwustronne śródmiąższowe zapalenie płuc.

 

Z uwagi na zatrważające informacje oraz obawę przed "przekręceniem" jakichś słów -  cały dzisiejszy artykuł Fakt24.pl napisany za relacją włoskiej gazety Corriere della Sera wklejamy poniżej:

"Z powodu koronawirusa sytuacja we Włoszech z godziny na godzinę robi się coraz bardziej dramatyczna. W całym kraju zakażonych koronawirusem jest ok. 7 tysięcy osób. Do tej pory odnotowano 366 ofiar śmiertelnych. W ciągu ostatniej doby liczba zmarłych wzrosła o 133 osoby. Włochy to drugi na świecie po Chinach kraj z największą liczbą ofiar Covid-19. W Państwie Środka zmarło jak dotąd ponad 3 tys. osób.

Jak wygląda teraz życie codzienne we Włoszech? Opis wydarzeń przedstawiony przez lekarza z Bergamo wywołuje niepokój. "Kolejne grupy przybywają do izby przyjęć. Szpital tworzy zróżnicowane trasy dla podejrzewanych o zarażenie pacjentów, by unikać między nimi kontaktu i dodatkowych infekcji. Cała ta szybka transformacja wprowadziła na korytarzach szpitala atmosferę surrealistycznej ciszy i pustki, którą trudno pojąć. Jest trochę jak na wojnie" - mówi lekarz Daniele Macchini z Humanitas Gavazzeni Clinics w Bergamo cytowany przez Corriere della Sera.

"Przestańmy mówić, że to grypa"

Relacja włoskiego lekarza mrozi krew w żyłach. "Sytuacja jest dramatyczna. Nie przychodzą mi do głowy żadne inne słowa. To dosłownie jak wojna wybuchła, nasze bitwy trwają nieprzerwanie w dzień iw nocy. Nieszczęśnicy, którzy jeden po drugim do nas trafiają na pogotowie wcześniej myśleli, że mieli tylko grypę. Władze mówiły im, że tak było. Przestańmy mówić, że to grypa. Mieszkańcy Bergamo nie przychodzili wcześniej na izbę przyjęć, jakoś sobie radzili z chorobą, postępowali zgodnie ze wszystkimi wskazaniami władz, czyli siedzieli tydzień lub dziesięć dni w domu z gorączką i nie wychodzili, by nie zarażać. Ale teraz już nie wytrzymują. Nie mogą już znieść powikłań choroby. Nie oddychają wystarczająco dobrze, potrzebują tlenu. Tymczasem terapie lekowe dla tego wirusa są niewystarczające" - dodaje Daniele Macchini.Czy jest jakaś skuteczna terapia, która pomoże zwalczyć koronawirusa? Lekarz nie pozostawia złudzeń. "Przebieg choroby zależy od naszego organizmu. Ale wielu ludzi nie może tego dłużej znieść. Chorzy liczyli, że ciało samo zlikwiduje wirusa. Spójrzmy prawdzie w oczy. Terapie przeciwwirusowe stosowane z tym wirusem improwizacja. Uczymy się dopiero tego wirusa" -podkreśla Daniele Macchini.

 Przeklęta diagnoza

"Tablice przy łóżkach pacjentów były dotąd w różnych kolorach, w zależności od ich stanu. Teraz wszystkie są czerwone i wszędzie jest ta sama przeklęta diagnoza: dwustronne śródmiąższowe zapalenie płuc" - relacjonuje lekarz z Bergamo dla Corriere della Sera.

Lekarz obala też powszechnie krążący mit, że koronawirus jest najgroźniejszy dla osób starszych. "Widok tak wielu młodych ludzi, którzy trafiają na intensywną intensywną terapię (...) burzy spokój. I chociaż w sieciach społecznościowych wciąż są ludzie, którzy chwalą się, że nie boją się, to nie ulega wątpliwości - to katastrofa epidemiologiczna. I nie ma już chirurgów, urologów, ortopedów. Jesteśmy tylko lekarzami, którzy nagle stają się częścią jednego zespołu, aby zmierzyć się z tym tsunami, które nas przyszło" - przyznaje Daniele Macchni.

Z dnia na dzień liczba osób, u których zdiagnozowano koronawirusa we Włoszech dramatycznie rośnie. "Wyniki wymazów pojawiają się jeden za drugim. Pozytywny, pozytywny, pozytywny" - dodaje lekarz z Bergamo.

Jak wygląda teraz życie codzienne we Włoszech?

Lekarz przyznaje, że z powodu koronawirusa życie społeczne we Włoszech zostało jakby zawieszone. Sam prawdopodobnie przez kilka najbliższych miesięcy nie zobaczy rodziny i ukochanego syna. Daniele Macchini dodaje, że dwa tygodnie temu z własnej woli przestał spotykać się z członkami rodziny, bo boi się, że ich zarazi. 

"Nie widzę mojego syna ani członków mojej rodziny z obawy przed zarażeniem ich, a tym samym zakażeniem babci i krewnych z innymi problemami zdrowotnymi" - wyznaje lekarz z Bergamo. Dodaje, że musi wystarczyć mu oglądanie zdjęć ukochanego syna i wideo rozmowy z nim.

Nie możesz chodzić do teatru, muzeów, ani na siłownię

Lekarz prosi obywateli, aby robili wszystko, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się. "Bądź cierpliwy, nie możesz chodzić do teatru, muzeów ani na siłownię. Spróbuj zlitować się nad niezliczonymi starszymi ludźmi, którym możesz zaszkodzić. Wiem, że to nie będzie twoja wina, ale tych, którzy przekonują Cię, że przesadzasz. Nawet to świadectwo może wydawać się przesadą dla tych, którzy są daleko od epidemii. Ale proszę, posłuchaj, wychodź z domu tylko po to, aby załatwić niezbędne rzeczy" - dodaje Daniele Macchini.

Lekarz podkreśla, że masowe zakupy w supermarketach są bardzo złym pomysłem, bo oznaczają ryzyko kontaktu z chorymi ludźmi, którzy nie wiedzą, że są zarażeni koronawirusem. "Jeśli masz normalną maskę (nawet taką, która jest używana do wykonywania pewnych prac fizycznych), załóż ją" -  dodaje Daniele Macchini.

Lekarz nie kryje, że pomimo środków bezpieczeństwa, możliwe, że on i jego koledzy zostali już zarażeni. Wśród jego współpracowników są także lekarze, którzy mają krewnych zainfekowanych Covid-19. 

Prosi też o to, żeby w trudnej sytuacji zatroszczyć się o osoby starsze. "Powiedz członkom rodziny, którzy są w podeszłym wieku lub cierpią na inne choroby, aby pozostali w domu. Zapewnij im artykuły spożywcze" - podkreśla medyk.

Czy pacjenci okazują wdzięczność lekarzom?

"Nie mówię dużo o ludziach, którzy określają nas dzisiaj jako bohaterów i którzy do wczoraj byli gotowi nas obrazić i zgłosić. Jedni i drudzy znów będą obrażać i złożą skargę gdy tylko wszystko się skończy. Ludzie szybko o wszystkim zapominają. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy bohaterami. To nasza praca. Każdego dnia ryzykujemy, kiedy wkładamy ręce w brzuch pełen krwi kogoś, o kim nie wiemy, czy ma wirusa HIV czy zapalenie wątroby typu C.

"Kiedy dotykamy chorego na HIV, bierzemy leki, które powodują, że wymiotujemy od rana do nocy przez miesiąc. Kiedy sprawdzamy wyniki testów podczas różnych kontroli po przypadkowym nakłuciu, mamy nadzieję, że nie zostaliśmy zarażeni. Zarabiamy na życie robiąc coś, co daje nam emocje. Nie ma znaczenia, czy są dobre, czy złe, po prostu zabieramy je do domu. Chcemy być użyteczni dla innych ludzi. Spróbuj zrobić to samo. Naszymi czynami wpływamy na życie i śmierć dziesiątek osób. Ty także możesz to zrobić. Udostępnij tę wiadomość i rozprzestrzeniaj ją na cały świat, aby zapobiec temu, co dzieje się teraz we Włoszech" - podkreśla Daniele Macchini.

 

żródło:

https://www.facebook.com/daniele.macchini.52/posts/3395152210500625


 

Dodaj komentarz

Komentarze

uzehohi 25-03-2020 06:40:02

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Online Dosage For Amoxicillin 500mg fcr.qide.agrolajt.pl.xje.mv http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

ouboiyayole 25-03-2020 05:52:52

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin 500mg awm.bdmi.agrolajt.pl.xqp.du http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

as 20-03-2020 15:27:58

Niech się zaczną myć, brudasy. Przez nich , żabojadów i angoli to wszystko. Takie wysokie mniemanie mają o sobie te narody. Włoskie głupki. Teraz w szoku . Nie potrafią zapanować nad własnym narodem.

Artykul przerazajacy 19-03-2020 20:25:58

Jaga 18-03-2020 20:49:30

Jak czytam komentarze osób tu komentujących, to jestem przerażona zupełną indolencją. Zgroza! Ludzie opamiętajcie się.!

Emi 16-03-2020 14:27:06

Ludzie co wy tu komentujecie ??? przyjedzcie tu do nas do Wloch , wejdzcie do szpitala i potem komentujcie :( to nie jest zabawa , to nie sa zarty , sytuacja u nas pogarsza sie z godziny na godzine i poki ludzie beda podchodzic do tego lekkodusznie to bedzie tylko gorzej. Ruszcie wreszcie te wasze mozgi i zacznijcie myslec logicznie. Wielki szacun dla lekarzy i calej sluzby zdrowia.

jan 16-03-2020 01:15:47

agro lajt, wszystko jasne, nie znam, done pod panike, smiecie do zastraszania ludzi

Max 14-03-2020 02:45:04

Tak naciągane że szok

Eden 13-03-2020 21:38:47

:) I PO PROBLEMIE :) https://www.youtube.com/watch?v=DSraDqoX310...

Kitka 13-03-2020 18:14:35

Poebane

iks 13-03-2020 09:57:42

"Kiedy dotykamy chorego na HIV, bierzemy leki, które powodują, że wymiotujemy od rana do nocy przez miesiąc." HA HA HA co za bzdury, może przez pół roku, od rana do nocy. "Każdego dnia ryzykujemy, kiedy wkładamy ręce w brzuch pełen krwi kogoś, o kim nie wiemy, czy ma wirusa HIV czy zapalenie wątroby typu C." - HA HA HA to nie robią badań przed zabiegiem?

Fakeu 12-03-2020 21:11:12

Oszustwo

Krzychu 12-03-2020 20:52:01

Seba Z czym ty masz problem? z faktami? Czego ci jeszcze trzeba, ofiar na miarę Dzumy? trupów na Ulicach?

Seba 12-03-2020 18:42:37

A co to za strona? Co to jest za nazwa "afrolajt". Coś tu śmierdzi fake. Jakie są źródła tego artykułu?

ups 12-03-2020 18:33:11

jak dla mnie to chodzi o chinskie obozy , chcieli pozamiatac to co im przeszkadzalo . dobrze zmutowany sars chiny pozbeda sie niechcianych obywateli przy okazji na swiecie lekkie zamieszanie i wszystko wroci do normy

wojtek sokol 12-03-2020 12:30:27

Kto jest autorem?

Kuki 12-03-2020 10:16:11

Dlaczego siejecie taką panike? Nikt nie powiedział, że mlodzi nie mogą chorować. Zachorowalność wynosi okolo 20% u zakażonych. Mlodzi że słabą odpornością również mogą zachorować. Fakty się liczą, a tekie marne piśmiaki jak wy powinny być zamykane na takie okoliczności

Nostradamus 11-03-2020 22:06:49

Ktoś chce poświęcić ludzkość kosztem ratowania środowiska naturalnego i zmian klimatycznych. Poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacje o wirusie juz nastąpił drastyczny spadek podróżujacych przyczynających się do zwiekszonej ilości chociazby spalin w atmosferze. Nie dało się dyplomatycznie poprzez skłonienie państw do obniżenia emisji spalin to będzie podstępem. Tylko szkoda ze kosztem innych. Sam wirus podejrzewam ze jest zmodyfikowaną wersja wirusa grupy (tyle tylko ze bez szczepionki) Natomiast obawiam się że taka szczepionka będzie groźniejsza od samego wirusa.. Bedzie miala działanie wyniszczające ludzkość po dwóch latach od wstrzyknięcia ale na pocztek bedzie obowiazkowa dla wszystkich. Przetrwa jedynie jakas 1/20 spoleczenstwa. To jest to o czym slyszymy od jakiegos czasu - biologiczna III wojna światowa wywołana przez najwyższych tego świata i koncerny farmaceutyczne.

Zdzichu 11-03-2020 19:39:54

False flag. Ile już kurwa bylo tych epidemii i końców świata?

Teresa. 11-03-2020 15:15:53

Co ma byc to bedzie, juz nie idzie tego sluchac,Wszyscy wiemy ,ze jest on bardzo grozny,ale od rana po wieczor stale nadaja w telewizji ,jadac autem wlancza sie radio i to samo. Wystarczy tego,kazdy z nas wie co ma robic ,nic poza myciem rak nie zrobimy nic.

Gosc 11-03-2020 12:35:31

Ludzie do l7 bedzie panika I głośno ale ten wirus już sie kończy a dlaczego umierają młodzi? Odporność moi drodzy. Trzeba jeść cebule ,czosnek I pic codzień sok z brokuł z ogórkaiem pietruszka ,selerem. I higieny przestrzegać. To jest Indiana grypy a małpy afrykańskiej I to prawda. W chinach bardzo zły człowiek zmutował wirusa z Październiku już I w Grudniu wypuścił bo chciał by ludzie poumierali no jest za dużo ludzi . Read nie powie prawdy. W Polsce nie godzi Pandemia.Tylko panikuja moga być jednostki małe. Bedzie epidemia ale w Gdańsku lub Gdyni zwiazana a woda napojami bedzie zatrucie.Ogladnijcie naszego jasnowidza ,który pomaga odnaleź ludzi on to widzi w swoje wizji. Pokolenie jest słabe I nieodporne bo żywność nasza jest chemiczna I nie mamy odporność a ludzie jedzą za dużo fastwudów.Przykro,ze tylu zmarło ludzi. Trzeba odporność wzmacniać.

11-03-2020 10:58:35

Demon 11-03-2020 00:35:59

Skończcie wreszcie z ta komedia!!!!! Jak pustaki powielacie pierdoły z roznych źródeł byle wywolac jak najwiecej paniki! Wiecej osob umiera dziennie na raka i co? Tu nie panikujecie? Wirus jak wirus zostal wywolany aby banda naiwniakow napieprzala do sklepow i wykupywala co leci aby spowodowac chaos gospodarczy i to dzieki Wam drogie bezmozgi!!!!!! Za chwile zamieszki może bedziecie robic przez te swoja panike! W tylek sobie wsadzcie te kretynskie ustawione artykuły po obraza to ludzi inteligentnych ktorzy potrafia postrzegac rzeczywistosc taka jaka jest!

Lois 10-03-2020 20:30:50

Ludzie kochani a jak to jest nowa broń biologiczna?

Gość 10-03-2020 10:50:53

Ludzie sami sobie bat ma dupę kręcą zarówno w Polsce jak i we Włoszech Było posłuchać dziś w nocy w radio co wyczyniają we Włoszech od około 2tyg po informacji że zamykają wyciągi i ceny poszły w dół Cytuję Od 10kat pracy tam nie widziałam żeby był mąki tłok że w promieniu 0,5m nie ma jak się obrócić Kolejni oburzeni że dziś zamknęli stoki Z mojej strony proponuję takim państwo co lecą bo taniej niech zamiast papieru podcieraja zraki ręką

Zzzz 10-03-2020 09:51:05

F-sz zmień pracę a nie biadolisz jak potłuczony, nikt na siłę Cię tam nie trzyma.

ptr 10-03-2020 09:45:11

co za manipulacja i sianie paniki. Skopiujcie cały post Danielle do tłumacza google i zobaczycie co jest rzeczywiście napisane a co jest podkoloryzowane przez redaktorka .

PRZYJACIEL 10-03-2020 08:27:09

NIE DAJMY SIE ZWARIOWAĆ

Radosław 10-03-2020 08:09:28

Nie ma to jak staszyć ludzi i siać panikę niepotwierdzonymi informacjami.

No name 09-03-2020 23:36:32

A ty klawiszu nie stekaj. Dostałes robote po znajomosci bo sue robic nie chcialo to niech ci ryja baniak koledzy i dyrektor zakkadu

Noname 09-03-2020 23:33:52

Prosze bardzo . Tu jest lekarz. https://www.facebook.com/daniele.macchini.52

Paweł 09-03-2020 22:15:59

Gdzie jest informacja o redakcji? Gdzie jest Wasza siedziba? Kto jest autorem tekstu? Nie macie? Do zabrać się za uczciwą pracę!

miko 09-03-2020 16:02:17

Powiedzcie w końcu ze to wirus który "uciekł" z laboratorium wojskowego stworzony w określonym celu przez władze bojące się o swoje miejsce w społeczeństwie. Okazał sie groźniejszy niż myśleli i sami teraz trzęsą tyłkami. Nasz czas powoli się kończy dzięki własnie tym najbogatszym, którym wydaje się że świat należy co nich. Tak się zaczyna zmierzch obecnej cywilizacji.

Hmmm 09-03-2020 12:02:25

Wlewy dozylne vitaminy C!!!!

Jaue 09-03-2020 10:27:05

Juz o tym dwustronnym śródmiąższowym zapaleniu płuc było głośno w 2016 roku sory ale koronowirusa nie było a co mają Chińscy brudasi i włoskie brudasy to nie wiadomo Na pewno nie to co ten konował mowi

f-sz 09-03-2020 09:38:30

Pracuje w zakładzie Karnym, przyjmujemy bardzo często ludzi z HIV, żółtaczką czasem bywa że wszy czy pluskwy wręcz fruwają koło tego człowieka. Mam obawę że zaniosę do domu jakieś świństwo. O próbach samobujczych nie wspomnę... gdzie to my odpowiadamy dyscyplinarnie za człowieka. F-sz odratowal chłopa który miał HIV i żółtaczkę zabrano mu premię, obcięto wypłatę o 20% bo chłop był na l4 w związku z badaniami czy się nie zaraził, ten chłop w domu przez miesiąc jadł, spał w osobnym pomieszczeniu żeby rodziny nie zarazić... zapraszamy do SW na początek 2200 netto fajna praca....

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję