Czwartek, 02-07-2020
agrolajt.pl - logo menu

Telus z PiS objął władzę w komisji rolnictwa. PSL zupełnie odpuściło rolników.

Edytowano: 14-11-2019 15:09:35
agrolajt.pl - Telus z PiS objął władzę w komisji rolnictwa. PSL zupełnie odpuściło rolników.

W czwartek 14 listopada głosami większości posłów wybrano skład sejmowej Komisji  Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na jej czele stanął poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus. Obecny w sejmie już od czterech kadencji poseł z Opoczna będzie zarządzał komisją, opiniującą i podejmującą decyzje dotyczące przyszłości rolnictwa w Polsce. Posłowie wybrali ponadto czterech wiceprzewodniczących: Dorotę Niedzielę (KO), Jarosława Sachajkę (PSL-Kukiz15), Ryszarda Bartosika (PiS) i Kazimierza Gwiazdowskiego (PiS). Co istotne - Jarosław Sachajko jest de facto członkiem Kukiz 15', więc sam PSL nie ma w komisji żadnego reprezentanta ze swojej partii, co oznacza, że ostatnie odpuściło sobie temat rolnictwa. 

Posłowie opozycji krytycznie wyrażają się o wyborze przewodniczącego. - To oznacza, że opozycja zostanie praktycznie pozbawiona wpływu na funkcjonowanie komisji - komentuje na gorąco posłanka Dorota Niedziela (PO-KO). - W całej sprawie nie chodzi jednak o polityczne ambicje, ale głos rolników, który w IX kadencji przestanie być słyszalny - ostrzega.

Ten obrót spraw nie powinien dziwić, skoro PiS ma sejmową większość.

Michał Kołodziejczak komentuje ten wybór: "Liczę na to że poseł Telus nie będzie leczył swoich kompleksów wobec innych posłów, którzy interesowali się dotąd rolnictwem, a swoje stanowisko wykorzysta do realnych działań na rzecz społeczności rolniczej w kraju. Natomiast PSL pokazał swoje oblicze - rolnictwo już ich nie interesuje. Teraz głosów szukają w mieście. Kosiniak-Kamysz ma ambicje prezydenckie i uważa zapewne, że bycie liderem partii chłopskiej to obciach. Mnie jako rolnika bardzo boli taka postawa. No, ale polityka rządzi się swoimi prawami..."

 

Autorka: Malwina Napiórkowska

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję