Sobota, 04-04-2020
agrolajt.pl - logo menu

Skandaliczne słowa Ardanowskiego w TVP o ASF: Nie da się zabezpieczyć przed wirusem!! [ASF]

Edytowano: 30-01-2020 21:33:44
agrolajt.pl - Skandaliczne słowa Ardanowskiego w TVP o ASF: Nie da się zabezpieczyć przed wirusem!! [ASF]

Minister rolnictwa był 30 stycznia br. gościem Wydarzeń TVP1 i wypowiedział tam słowa, które zelektryzowały hodowców trzody chlewnej! Ardanowski bez skrupułów powiedział, że wirusa nie ma możliwości zabezpieczyć się przed tym problemem. 

Te szokujące słowa padły w momencie, kiedy wybuchają kolejne ogniska wirusa w środowisku, choroba posuwa się dalej na zachód kraju i zbliża niebezpiecznie do zagłębia trzodziarskiego w Wielkopolsce. 

Hodowcy mają świeżo w pamięci drastyczne sceny wybijania całych gospodarstw świń na ścianie wschodniej pod rzekomo powodem prewencyjnej ochrony przed wirusem. Hodowcom wybjano wtedy całe stada zdrowych świń, gdyż państwo nie radziło sobie z postępującym zagrożeniem. 

Akcją obrony jednego z takich gospodarstw wsławił się Michał Kołodziejczak, wówczas jeszcze nieznany szerszej publice. O uniewinnieniu rolników za tę bohaterską obronę gospodarstwa pisaliśmy kilka miesięcy temu tutaj. 

Dziś Michał Kołodziejczak prowadził na swoim kanale społecznościowym transmisję live z wystąpienia ministra w telewizji publicznej i na bieżąco komentował słowa Ardanowskiego. To co usłuszał zamurowało także jego! 

Minister rozłożył ręce mówiąc, że przed wirusem ASF nie da się zabezpieczyć.

Skoro nie da się zabezpieczyć przed wirusem to w jakim celu hodowców naciąga się na wydatki związane z bioasekuracją a za jej brak karze się niemiłosiernie? Na co te ogrodzenia, chemia, maty i dezynsekcja, dziwił się Kołodziejczak. 

Po transmisji skomentował nam słowa ministra: "Boi się nas, więc wprowadził ustawę, która odbiła się szerokim echem i wszyscy mówią teraz o strzelaniu do dzików. Ale nikt skutecznie nie redukuje ich populacji. Doprowadzono do ogromnych zaniedbań w Polskim Związku Łowieckim, myśliwi nie wywiązują się ze swoich obowiązków - przez wiele lat prowadzili błędną gospodarkę łowiecką ukierunkowaną na ich ekonomiczny zysk a nie korzyści dla przyrody, społeczeństwa. Nikt za to nie odpowiedział!!" - denerwuje się Kołodziejczak i dodaje, że "nie wyklucza ostrych działań, gdyż ASF to nie jest jedyna bolączka polskich rolników.

"Minister nie wywiązuje się z obietnicy skutecznego promowania patriotyzmu konsumenckiego i ograniczania nadmiernego importu warzyw z zagranicy a przede wszystkim nie robi nic, by powstrzymać proceder fałszowania żywności. Jestem zniesmaczony postawą urzędników i ich zwłoką w działaniu. Nie widzę po ich stronie motywacji do pracy na rzecz rolników i konsumentów."

Młody lider zaznaczył, że po okresie ostrego kursu wobec władzy, uznał, że należy dać szansę rządzącym na wykazanie się w pracy i pokierował swoją organizację w kierunku merytorycznej współpracy z ministrem. Tej po stronie urzędników jak nie było, tak nie ma, więc zapowiada powrót do korzeni i wskazuje, że niebawem gniew rolników znajdzie swój upust.

A mamy coraz bliżej do wyborów prezydenckich..  

Film z nagrania Michała Kołodziejczaka można obejrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/522288068692889/

Dodaj komentarz

Komentarze

Polak 03-02-2020 12:37:37

Wystarczy myśliwym zabrać strzelby. I po kłopocie.

rolnicy 01-02-2020 08:54:32

pomimo że są właścicielami nie biorą udziału w kategoryzacji obwodów. rolnikom przed wyborami obiecano pomoc w uzyskaniu rzetelnego odszkodowania.... ale teraz zrobiono wręcz odwrotnie - myśliwy dostaje dzika i jeszcze pieniądze Państwo polskie wspiera hodowle dzikich świń

znawca 01-02-2020 08:49:12

robi się plan ustrzeleń i do tego wylicza się liczbę dzików na danym terenie aby w dokumentach grało. Panie Ministrze Ardanowski aby zmniejszyć populację dzików trzeba przestać płacić wspierać myśliwych w hodowli dzików... poczynić działania aby rolnicy otrzymywali rzetelne odszkodowania za szkody wyrządzane przez dziki... płacenie myśliwym za odstrzał dzików motywuje myśliwych do zwiększenia ilości dzików myśliwi nie strzelają loch tylko ich młode i zostawiają coraz więcej młodych loch do rozrodu

AD-2020 31-01-2020 08:09:54

Tak myśliwi postawili na zysk Tylko Panie Kołodziejczak ile kół padło ? Ile kół jest na granicy bankructwa, przypomnę Panu że myśliwi z własnej kieszeni finasują się oraz ze sprzedanej zwierzyny. Co do planu to jest wykonany i proszę Tu ministra nie krytykować mówi prawdę.

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję