Sobota, 19-06-2021
agrolajt.pl - logo menu

Poznań ujawnia: To Sanepid zamyka bazarki i targowiska!

Edytowano: 20-03-2020 11:19:38

https://www.facebook.com/PrezydentJaskowiak

agrolajt.pl - Poznań ujawnia: To Sanepid zamyka bazarki i targowiska!

Otrzymaliśmy z Sanepidu zalecenie zamknięcia targowisk. Będę dzisiaj przekonywał Wojewodę oraz Inspektora Sanitarnego, by się z tej decyzji wycofali - informuje na swoim koncie fb, Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Zakupy na ryneczkach, przy zachowaniu stosownych środków ostrożoności, które wprowadziliśmy, nie stanowią większego zagrożenia niż te w marketach, przekonuje samorządowiec i dodaje, że:  "Zamknięcie targowisk to też generowanie problemu społecznego. Kupcy stracą źródło dochodu, a także cały towar, którego nie będą w stanie teraz sprzedać."

W pełnej linii zgadza się z nim Michał Kołodziajczak, lider ruchu AGROunia: "Działanie Sanepidu jest skandaliczne. Tłok na zamkniętej przestrzeni w marketach nie jest dla nich problemem. Natomiast zakupy na powietrzu stanowią już zagrożenie! Zamiast podpowiedzieć zarządcom bazarów i targowisk jak podnieść poziom bezpieczeństwa dla odwiedzających bazarki klientów, urzędnicy uczestniczą w zorganizowanej akcji wyniszczania polskiego drobnego handlu!"

Kołodziejczak uważa, że "markety wyczuły moment do całkowitego podporządkowania sobie rynku handlu w Polsce" i planują to zrobić idąc "po trupach polskich drobnych przedsiębiorców, wykorzystując sytaucję zawirowania na rynkach". 

Działacz przekazał nam pismo wystosowane do władz w obronie bazarów ale pozostaje ono ciągle bez odpowiedzi. Na koniec stwierdza: "dotychczas mówiono, że bazary zamykają lokalni samorządowcy i władza centralna nie ma nic do tego - od dziś wiemy, że zalecenia idą z samej góry". 

Autor: Juliusz Pająk    

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Griemides 14-06-2021 06:01:20

buy lasix uk

Griemides 27-05-2021 02:38:17

buy cialis online united states

Marek 25-03-2020 22:23:21

"Dojazd do pracy, zakup jedzenia, lekarstw i opieka nad bliskimi to jedyne wyjątki we wprowadzanych właśnie ograniczeniach w przemieszczaniu się", kłamstwo, można jeszcze iść do agencji towarzyskiej w Cz-wie na ul.Kopernika 43(blok mieszkalny), bo żadne służby(policja, sanepid, Wydział Zarządzania Kryzysowego) do których dziś dzwoniłem nie widzą w tym problemu, a pani z sejmu poinformowała mnie nawet, że usługi potaniały. tak się traktuje sprawę ochrony zdrowia w Cz-wie...

Iwona 20-03-2020 16:21:26

Też jestem za tym by otworzyć targowiska przedewszystkim dla chemi i produktów rolniczych .większość tych miejsc jest na świeżym powietrzu,a ludzie sami wybiorą czy iść na targ czy do marketu,

MARCIN Obałek 20-03-2020 13:06:18

A MOŻE ZAMKNĄĆ SANEPID ?

Andrzej 20-03-2020 12:47:46

ma pan rację panie Kołodziejczak targowiska powinny być otwarte co producenci i rolnicy mają zrobić z towarem doprowadzi to do bankructwa

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję