Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Niemcy: Zieloni chcą podwyższenia podatku na mięso! Pieniądze mają trafić do obrońców zwierząt

Edytowano: 07-08-2019 17:32:54
agrolajt.pl - Niemcy: Zieloni chcą podwyższenia podatku na mięso! Pieniądze mają trafić do obrońców zwierząt

Politycy socjaldemokratów i Zielonych chcą podwyższenia podatku VAT na mięso z 7 do 19 procent. Jak mówią, dodatkowe pieniądze miałyby być wykorzystane na poprawę losu zwierząt hodowlanych. Liberałowie ostrzegają: zrujnuje to niemieckich hodowców.

 

Zieloni od dawna promują wegetarianizm, dążą do ograniczenia spożycia mięsa i walczą z przemysłową hodowlą zwierząt. Partia chciała między innymi żeby w szkołach, urzędach i uniwersytetach wprowadzić jeden dzień w tygodniu, kiedy będą podawane tylko potrawy wegetariańskie, a nawet wegańskie. Tłumaczą to ochroną o dobrostan zwierząt i ochroną klimatu.

 

Politycy, który sprzeciwiają się pomysłowi zapewniają, że podwyżki podatku zostaną przełożone na konsumentów i pogłębią uzależnienie rolników od rządowych dotacji.

 

Z kolei w Polsce nie ma mody na wegetarianizm. Główny Urząd Statystyczny podał, że w naszym kraju rekordowo wzrosło spożycie mięsa. W zeszłym roku Polak średnio zjadł 77 kg wieprzowiny, wołowiny czy drobiu. To wzrost w porównaniu do poprzednieo roku aż o 10 procent. Tak ogromnego wzrostu nie było od lat 90. Polacy jedli też więcej jaj i pili więcej mleka.

K.M.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję