Sobota, 19-06-2021
agrolajt.pl - logo menu

Naćpany przewoził greckie ziemniaki do Polski! Korzystał ze sprzętu do manipulowania czasu pracy!

Edytowano: 20-04-2020 23:06:09

ITD

agrolajt.pl - Naćpany przewoził greckie ziemniaki do Polski! Korzystał ze sprzętu do manipulowania czasu pracy!

Kierowca przewożący zagraniczne ziemniaki jechał w podejrzany sposób. Wskazywało to, że jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jeśli nieprawidłowości osiągnęły taki poziom to może ziemniaki miały wylądować w polskich supermerketach jako polskie? Biorąc pod uwagę skalę oszustw jest to możliwe. Inspektorzy ITD nie pomylili się. Zatrzymali pojazd do kontroli na odcinku krajowej "dziwiętnastki" w miejscowości Lipowica na Podkarpaciu.


Dziwne zachowanie


Kierowca od początku wykazywał się nadpobudliwością. Kontrolerzy wezwali na miejsce patrol policji z narkotestem. Badanie potwierdziło obecność substancji odurzającej w organizmie 34-latka. Oprócz tego w ciężarówce znaleźli woreczki z białym proszkiem, prawdopodobnie kokainą lub dopalaczami i… greckie ziemniaki. Po co nam greckie ziemniaki? Pokonują one tysiące kliometrów, przez co zanieszczyszcza się powietrze, produkuje się smog, a polscy producenci tracą zyski. Często zagraniczne produkty są gorszej jakości niż nasze krajowe.


Oszukiwał


Ciężarówka należąca do polskiego przewoźnika miała zainstalowany magnes służący do fałszowania zapisów tachografu. Kierowca z punktu załadunku do miejsca kontroli ITD przejechał dystans około 2200 kilometrów. Natomiast drogomierz pojazdu zarejestrował o 1000 km mniej niż wynosi faktyczna odległość.


Odpowie przed sądem


Zatrzymany kierujący wraz z pojazdem został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym po zażyciu środków odurzających oraz niedozwoloną ingerencję skutkującą zmianą wskazań drogomierza samochodu.

K.M.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję