Piątek, 15-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

KAUFLAND oszukał Polaków na ogromną skalę!

Edytowano: 11-08-2020 22:27:21
agrolajt.pl - KAUFLAND oszukał Polaków na ogromną skalę!

Michał Kołodziejczak z AGROunii ujawnił dziś niewiarygodne oszustwo sieci sklepów Kaufland. W ich najnowszej gazetce promowane są POLSKIE pomidory na gałązce. Na etykiecie można przeczytać „kraj pochodzenia: POLSKA” A w rzeczywistości są to pomidory z HOLANDII. AGROunia dostaje dziesiątki takich zgłoszeń. Klienci są oburzeni.

 

Plaga oszustw!

 

Po zgłoszeniach od klientów sieci sklepów Kaufland Michał Kołodziejczak postanowił sam na własne oczy sprawdzić czy funkcjonują oszukańcze oznaczenia pomidorów. Z kamerą wszedł do 3 sklepów: w Kaliszu, Warszawie i w Sieradzu. Wszędzie taka sama sytuacja. Holenderskie pomidory podpisane jako te z Polski.

 

Najbardziej oburza fakt, że zagraniczne pomidory sprzedawane są w Kaliszu- w zagłębiu pomidorów. To właśnie tutaj produkuje się piękne, zdrowe warzywa.

 

„To nie miało prawa się wydarzyć! To prawdziwa plaga oszustw!” - mówi Michał Kołodziejczak.

 

„Czy oni naprawdę myśleli, że my tego nie zobaczymy?! Staliśmy się wielkim rynkiem zbytu dla zagranicznych farmerów i miejscem, które napędza ich gospodarkę! Mydlenie oczu o rosnącym eksporcie, a na krajowym podwórku staliśmy się chłopcami do bicia! „ - napisał lider AGROunii.

 

Co na to Kaufland?

 

Zapytaliśmy o sytuację biuro prasowe Kaufland: Czy Państwo świadomie wprowadzacie w błąd swoich klientów? Czy we wszystkich sklepach Państwa sieci pomidory opisane jako polskie były w rzeczywistości holenderskie? Jak to się stało, że oszustwo w Państwa sklepach jest na tak ogromną skalę? Co Państwo zamierzają z tym zrobić?

Czekamy na odpowiedź.

 

WARSZAWA:

 

SIERADZ:

 

KALISZ:

 

 

Będzie kolejny pozew!

 

AGROunia z tego samego powodu weszła już na drogę prawną z Biedronką. Pozew przeciwko nieuczciwym praktykom został złożony w lutym. Wcześniej rolnicy dawali znaki ostrzegawcze. Odbywały się protesty i happeningi przeciwko błędnemu znakowaniu produktów krajem pochodzenia. W końcu powiedzieli dość!

 

Przedstawiciele AGROunii złożyli pozew przeciwko Biedronce wskazując, że przyzwalanie na błędne oznakowanie to stosowanie nieuczciwej konkurencji i zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Złożyli też zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa przez Jeronimo Martins.

 

Czarę goryczy przelał tzw. tydzień polskich ziemniaków w Biedronce. W dniach 10-18 września 2019 roku w swoich gazetach promowali polskie produkty, a w rzeczywistości w wielu sklepach ziemniaki pochodziły z Francji i z Niemiec. Sieć sklepów poinformowała wtedy że sprzedała 47 proc. zagranicznych ziemniaków.

 

Sytuacja się powtarza. Tym razem w innej sieci sklepów. AGROUNIA zapowiada teraz pozew przeciwko sieci Kaufland.

 

A.S.

Dodaj komentarz

Komentarze

Art 12-08-2020 07:46:11

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/konflikt-w-mlekpolu-8-rady-rn-prosi-ardanowskiego-o-pomoc/ Tu potrzeba Was

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję