Poniedziałek, 24-02-2020
agrolajt.pl - logo menu

Jakość żywności w Polsce wymknęła się spod kontroli

Dodano: 27-01-2020 22:21:13

Fakt

agrolajt.pl - Jakość żywności w Polsce wymknęła się spod kontroli

Wpływy Michała Kołodziejczaka na ministra Adranowskiego przynoszą efekty. Minister w końcu przyznał, że kontrola jakości żywności w Polsce to fikcja. Zapowiada, że powoła policję żywnościową, która wreszcie zapanuje nad wolną amerykanką  w temacie jakości produktów spożywczych na polskim rynku.

Kołodziejczak nie odpuszczał

Minister Ardanowski nie mógł nie widzieć strajków, transparentów, innych działań podejmowanych przez zrozpaczonych polskich rolników w ostatnim czasie. Kołodziejczak od dawna konsekwentnie punktuje jedną po drugiej wszystkie bolączki polskiego rolnictwa. Mówi jasno, że polski rynek tonie w powodzi importu płodów rolnych, praktycznie niekontrolowanego w żaden sposób.

Ardanowski wreszcie przyznaje Kołodziejczakowi rację

Zapowiada powstanie specjalnej policji żywnościowej, która będzie badać jakość produktów spożywczych na sklepowych półkach. Policja, według zapowiedzi ministra, będzie zajmować się kontrolą jakości i składu towaru dostępnego na rynku.

Nadzieja dla konsumentów i rolników

Powstanie takiej instytucji byłoby tak samo pożyteczne dla konsumentów, jak i dla polskich rolników. Wystarczy spojrzeć na import warzyw i zbóż z Ukrainy. W tym kraju do uprawy roślin są dopuszczone  środki chemiczne, które na terenie Unii Europejskiej są surowo zakazane. Jednak absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby znajdowały się na polskich półkach i w konsekwencji truły nasze organizmy. Przeprowadzenie rzetelnej kontroli z pewnością wyeliminowałoby produkty zawierające szkodliwe dla zdrowia substancje na korzyść poprawy zdrowia i samopoczucia konsumentów. Z kolei zakaz ich wwozu do Polski na pewno wywarłby korzystny wpływ na nasze gospodarstwa rolne, ponieważ na półkach wreszcie zwolniłoby się miejsce dla rodzinnej produkcji, która na wszelkie sposoby jest obecnie wypierana z rynku.

I na koniec

Mamy nadzieję, że minister Ardanowski przejdzie z zapowiedzi do działań oraz że zapowiedź powstania policji żywnościowej nie jest pijarowym chwytem przez zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

Justyna Zalewska

Dodaj komentarz

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję