Piątek, 03-04-2020
agrolajt.pl - logo menu

GIGANTYCZNA fabryka śmierci w Chinach!

Edytowano: 23-02-2020 19:04:42

https://www.3trzy3.pl/artyku%C5%82y/yangxiang-9-pi%C4%99trowa-ferma_3543/?fbclid=IwAR1Fs4HlDUSbW5OGmoSA6lP3Ctx3xi6KNlLS8rKvM8UOh-RMIIiJ-q4Va08

agrolajt.pl - GIGANTYCZNA fabryka śmierci w Chinach!

Fabryka śmierci 

W Guingang, w południowych Chinach zrealizowano projekt, który dla wielu może być naprawdę przerażający. Firma Yangxiang otwiera tam gigantyczną fermę wieprzowiny. Na dzień dzisiejszy powstały pierwsze cztery budynki produkcyjne tego założenia, ale w planach jest także jego rozbudowa. Jednakże to co już powstało i skala przedsięwzięcia może naprawdę przestraszyć.

Dwa budynki w których “produkuje” się wieprzowinę składają się z siedmiu pięter, pozostałe dwa mają ich już aż dziewięć. “Jeśli dokonamy szybkich obliczeń, mówimy o dwóch budynkach o pojemności 6500 loch w każdym i kolejnych dwóch budynkach, z których każdy może pomieścić 7600 loch. Łącznie daje to 28 000 loch o łącznej produkcji 13 575 prosiąt tygodniowo.” - czytamy na portalu 3trzy3.pl Trudno nazwać to, co dzieje się za murami fabryki hodowlą, dlatego celowo używamy słowa “produkcja”. Mamy tu bowiem do czynienia z maksymalizacją wydajności. Niezwykle wyśrubowane standardy bioasekuracji sprawiają, że pracownicy farmy nie opuszczają jej przez cały czas trwania swojej “zmiany”. Natomiast hodowane w fabrykach świnie w założeniu nie opuszczają nawet swojego budynku, a często nawet swojego piętra. Aby zapobiec zakażeniom doprowadzono do perfekcji ograniczenie jakiegokolwiek ruchu świń, które rodzą się, żyją i zostają przeznaczone do sprzedaży na mięso bez opuszczania jednego piętra. To straszny przykład jak wyglądać może “hodowla” przyszłości. Nie ma to już nic wspólnego z naturą, gdzie przez setki lat świnie hodowane przez gospodarzy spacerowały sobie po gospodarstwie, miały kontakt ze światem zwierząt i roślin. Natomiast w fabryce śmierci ich całe życie podporządkowane jest bioasekuracji i ostatecznemu przeznaczeniu - czyli ubojowi. Te, które przeznaczone są do dalszego rozrodu czeka jeszcze straszniejszy los - nie zostaną zabite, tylko będą maksymalnie wykorzystywane do spłodzenia kolejnych prosiąt. Wszystko w obrębie jednego piętra. “Karmienie jest zautomatyzowane, na sucho, z tradycyjnym programem karmienia, raz dziennie w sektorze ciąży i trzy razy dziennie w pomieszczeniach porodowych, aby poprawić zużycie paszy przez lochę.” - czytamy na 3trzy3.pl. 

Tymczasem w Polsce 

Podczas gdy Chińczycy otwierają gigantyczną fabrykę śmierci, w Polsce wykańczane są ostatnie małe gospodarstwa hodujące trzodę. Hodujące, nie produkujące. Świnie w oborach, umiarkowana ilość - to wszystko odchodzi w zapomnienie. W ich miejscu, wbrew oczekiwaniom niektórych, nie pojawia się próżnia. Polacy nadal spożywają wiele mięsa. Dlatego w miejsce małych hodowli, które nie mogą poradzić sobie z wyśrubowanymi standardami bioasekuracji, szalejącym ASF i biernością władz, wejdzie produkcja taka jak w Chinach. Gdzie świnia jest sprowadzona wyłącznie do roli produktu. 

Patrząc na to co dzieje się w Polsce można odnieść wrażenie, że jest to celowe działanie. Niezwykle ślamazarna walka z ASF, pobłażanie myśliwym, którzy zwiększają populację dzików roznoszących chorobę po kolejnych obszarach Polski. Obciążanie niemal wyłącznie hodowców świń odpowiedzialnością za kolejne ogniska, wybijanie całych gospodarstw z powodu pomoru, doprowadziły polską hodowlę wieprzowiny do zapaści. Wegetarianie mówią - “To dobrze, powinniśmy w ogóle zaprzestać hodowli na mięso”. Tylko, że obecnie to nadal mrzonki. Polacy jedzą mięso i wykończenie małych hodowli doprowadzi nie do tego, że przestaną je jeść, tylko że zaczną jeść mięso sprowadzane właśnie z takich fabryk jak w Guingang. A może o to właśnie chodzi korporacjom, które chętnie zmonopolizują rynek wieprzowiny? 

 

Autorka: Malwina Napiórkowska

Dodaj komentarz

Komentarze

ocojunaz 25-03-2020 21:54:25

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Buy Amoxil Online Amoxicillin fex.olsg.agrolajt.pl.foz.zp http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

ebafaludoben 25-03-2020 21:13:44

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Online 18 xfq.awyx.agrolajt.pl.fqx.fi http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

xocqecic 25-03-2020 21:07:30

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg tkx.gpup.agrolajt.pl.ikx.nk http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

emiupivbaguz 25-03-2020 20:55:28

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxil Amoxicillin tmg.xngh.agrolajt.pl.isj.wx http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

Asf 10-03-2020 08:31:22

ASF wirus podrzucony celowo przez zachód opłacając w pl odpowiednie osoby aby zniszczyć chodowlę ....unia bała się polskiego mleka zborza cukru ziemniaków cebuli mięsa wieprzowiny wołowiny drobiu i innych .. teraz aktualnie zostaliśmy skoloniolizowani

Gość 24-02-2020 11:21:10

,,Pobłażanie myśliwym '' ? Pobłażać to ty se możesz własnym dzieciom !Zaprzestańcie wielkoobszarowych upraw i dziki przestana się mnożyć .Rolnictwo jest niezbędne by wyżywić ludzkość -ale właśnie rolnictwo w takiej formie jak obecnie najbardziej niszczy bioróżnorodność zwierząt ,roślin , płazów gadów ,ptaków i ryb o dewastacji wód pitnych nie wspomnę !

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję