Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Czas na protest. Rozpoczyna się #WojnaOSady

Edytowano: 17-08-2021 17:24:12
agrolajt.pl - Czas na protest. Rozpoczyna się #WojnaOSady

Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej w porozumieniu z AGROunią ogłaszają mobilizację sadowników. Zgodnie z zapowiedziami już w najbliższych dniach sadownicy wrażą swoje niezadowolenie podczas protestu. 

- Protest organizowany jest z powodu bardzo złej sytuacji w skupie owoców, zarówno tych do przetwórstwa, jak i owoców deserowych, bardzo niskich i spadających cen - przekazał Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej w rozmowie z portalem Agrolatj. 

Postulaty sadowników

 

- Mamy postulat do zakładów przetwórczych, by nie obniżały cen, bo nie ma takich podstaw. Sytuacja na świecie nie uzasadnia obniżenia cen skupu owoców. Nie ma nigdzie klęski urodzaju. Mamy też postulat do władz, żeby udzieliły jakiegoś wsparcia w tym procesie, żeby zakładu przetwórcze nie obniżały cen - podkreślił Mirosław Maliszewski. 

Jak przyznał prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, pisma do władz w sprawie pomocy kierowane systematycznie od stycznia ubiegłego roku. 

- Podnosiliśmy różne kwestie związane np. z ubezpieczeniem, z brakiem eksportu, z wysokimi kosztami siły roboczej. Odpowiedzi na pisma są takie “przyjrzymy się, przeanalizujemy, podejmiemy decyzję”, ale tej decyzji nie widzimy - dodał Maliszewski. 

Czas na protest 

 

-Prawdopodobnie protest odbędzie się przed jednym z zakładów przetwórczych na ternie powiatu grójeckiego i później może przeniesie się na jedną z dróg publicznych, czy na rondo, gdzie wyrazimy swoje niezadowolenie - zapowiedział prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. 

Dokładne informacje o tym, kiedy i gdzie obędzie się protest, zostaną przekazane już w najbliższych dniach. Jak informuje AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec za pośrednictwem mediów społecznościowych dziś i jutro odbędą się spotkania w związku z przygotowaniem akcji protestacyjnej. 
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję