Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

“Będziemy stali, aż wywalczymy”. AGROunia rozpoczęła protesty

Edytowano: 24-08-2021 11:24:31
agrolajt.pl - “Będziemy stali, aż wywalczymy”. AGROunia rozpoczęła protesty

- Polskie rolnictwo zostało zaorane. To rolnik do tej pory orał, a teraz PiS zaorało całą wieś, z rolnikami, gospodarstwami, naszymi marzeniami, ze wszystkim, co mieliśmy. Dlatego dziś rozpoczynamy strajki, zgromadzenia, manifestacje - mówił Michał Kołodziejczak, lider AGROunii w Nowym Mieście nad Wartą. 

Dziś 24.08 w Nowym Mieście nad Wartą na drodze numer 11 o godzinie 9:00 rozpoczęła się 48-godzinna blokada. To jeden z 14 protestów AGROunii zaplanowanych na 24 i 25 sierpnia bieżącego roku.
 

“Będziemy stali, aż wywalczymy”
 

Przedstawiciele AGROunii domagają się rozmów z premierem. Jak powiadomiono, przygotowano 21 postulatów AGROunii, które będą przedstawione podczas spotkania z Morawieckim. 

- Będziemy stali, aż wywalczymy. Mamy 21 punktów do rozmów z premierem. Niech się odważy i porozmawia z nami - mówił dziś rano Michał Kołodziejczak. 
 

Protesty AGROunii
 

Dziś protesty odbywają się w:

  • kujawsko-pomorskie: 24-godzinna blokada Kołaczkowo DK5, E261, 
  • lubelszczyzna: 48-godzinna blokada Wólka Zastawska, droga nr 76, 48-godzinna blokada Radzyń Podlaski Droga DK19 na wysokości skrzyżowania z drogą DK63 w kierunku Sławatycz,
  • małopolska: 24-godzinna blokada Wawrzeńczyce 322 km droga 79, przejazd traktorów DK 94, Brzesko, Bochnia, Targowisko, 
  • mazowieckie: 24-godzinna blokada Kuznocin k. Sochaczewa, skrzyżowanie DK50 i DK 92,
  • podkarpacie: 24-godzinna blokada Rzeszów, droga DK 97 Aleja Żołnierzy I Armii WP na odcinku pomiędzy Rondem Pobitno a rondem Jacka Kuronia włącznie z oboma rondami,
  • łódzkie: 48-godzinna blokada Srock, rynek.

Pełną listę strajków AGROunii można znaleźć >tutaj<. 
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję