Wtorek, 27-07-2021
agrolajt.pl - logo menu

Świnie padły nagle, rolnik nie dostanie odszkodowania

Dodano: 13-02-2021 20:53:39

infoprzasnysz.com

agrolajt.pl - Świnie padły nagle, rolnik nie dostanie odszkodowania

500 szt. świń padło gospodarzowi w Pawłówku (gmina Czernice Borowe, woj. Mazowieckie). Straty liczone są w setkach tysięcy złotych. Nie może on liczyć na odszkodowanie. U świń podejrzewano wirusa ASF.


 

Strefa żółta ASF

Chlewnia znajduje się w strefie żółtej wirusa ASF. Najpierw na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci. Funkcjonariusze po oględzinach uznali, że zdarzenie nie było skutkiem przestępstwa. Następnie zostały powiadomione służby weterynaryjne. Lekarz pogotowia weterynaryjnego z Przasnysza po wykonaniu badań stwierdził, że świnie nie były zarażone wirusem ASF.


 

Awaria instalacji

Doszło do bardzo poważnego wypadku- świnie się udusiły. Po dokładnych oględzinach policji udało się ustalić, że bezpośrednią przyczyną były awarie instalacji wentylacyjnej i elektrycznej. Na skutek czego zwierzęta padły z niedotlenienia. Wszystkie zostały skierowane do utylizacji. 


 

Setki tysięcy strat

Wstępnie oszacowano straty na blisko 200 tys. złotych. Gospodarz nie może liczyć na odszkodowanie z skarbu państwa, ponieważ jedynie w przypadku świń zakażonych wirusem rolnikowi przysługiwałoby odszkodowanie.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję