TVP1

Inspekcja ochrony zwierząt, którą zapowiedział kilka tygodni rząd ma, tak jak policja, podlegać Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Grzegorz Puda ogłosił w niedzielnym programie „Tydzień” TVP, że pracę nad nową antyrolniczą ustawą tzw. 5 dla zwierząt trwają. I będą uderzać w rolników jeszcze bardziej, niż się tego spodziewali.
Policyjna inspekcja
Inspekcja Ochrony Zwierząt ma kontrolować stan zwierząt w gospodarstwach rolnych. Ma reagować na zgłoszeniu o tym, że rolnicy maltretują zwierzęta. Wcześniej było zapowiadane, że w tej nowe instytucji będą specjaliści tacy jak lekarze weterynarii. Dziś przychodzą kolejne wątpliwości, bo ta grupa nie będzie polegać ministerstwu rolnictwa, a ministerstwu spraw wewnętrznych. Może to oznaczać, że „inspektorzy” będą mieli ogromne uprawnienia w sprawie karania rolników, a także nie wiadomo kto będzie wchodził w skład tej organizacji.
„To będzie nowa inspekcja, podlegająca – z tego, co mi wiadomo – MSWiA. Chociażby dlatego, że to ministerstwo będzie mogło sprawować taki nadzór nad dostosowaniem prawa oraz tego, w jaki sposób prawo jest przestrzegane”- mówił Puda w TVP1.
W skład wejdą "obrońcy zwierząt"?
Znając sympatie nowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, nie byłoby dziwne, gdyby w jej skład wchodzili tak zwani obrońcy zwierząt. Ostatnio minister razem z ludźmi, którzy chcą zakazać chowu zwierząt w klatkach cieszył się, że antyrolnicza ustawa przeszła przez Sejm.
Puda stwierdził, że inspekcja będzie składała się z osób, które będą miały wiedzę i odpowiednie instrumenty, aby zwierzętom, które były dotychczas w jakiś sposób źle traktowane, można było zapewnić państwowy dozór.
Dodaj komentarz
Komentarze
Jeszcze zabrania żeby kun wóz ciągła
Dalczego nienawidzi polskich rolników, ktoś zapytał? Bo to żyd jest, wystarczy na niego spojrzeć....
Czyli nie ważna będzie merytoryczna wiedza liczyć będzie się prawo wejścia do na teren prywatny i zaboru zwierząt.
Hodowca A czym się różni ubój rytualny od zwykłego? Widziałeś ? Ogłuszenie czasami trwa dłużej niż ubój rytualny. Zresztą każdy sposób zabijania prowadzi do cierpienia zwierzęcia !
Niech się najpierw zajmie zwierzętami trzymanymi w blokach po 10h bez wychodzenia !
Jako hodowca nie jestem za ubojem rytualnym ale jeżeli mam wybierać między transportem zwierząt do uboju bliskim a dalekim tj. Polska lub inne kraje sąsiednie wybieram Polskę.Niech minister nie wprowadza w błąd opinie publiczną że w Unii jest zakazany ubuj rytualny bo to bzdura. Ten rynek przejmą inne rynki zachodnie.Niech pan minister lobbuje o zakaz uboju rytualnego w całej Unii to będzie dobre i uczciwe lecz jest to nie realne bo to wszystko chodzi o rynek chandlowy a nie o dobro zwierząt.
pierwsze niech minister popracuje dziesięć lat przy zwierzętach zdobędzie wiedzę o różnych gatunkach praktycznie a potem niech się wypowiada!!!
za dużo jest zaniedbań i traktowania zwierząt jak przedmioty równiez weterynarze umywają rece
Bardzo dobrze organizacje powinni kontrolować dobrostan zwierząt
Dlaczego ten człowiek tak nienawidzi polskich rolników?
Nic nie rozumiem przecież z dniem wprowadzenia tego jest po rządzie sepuku .
Wyjebać z kraju na furze z gnojem i zakaz wjazdu razem z prezesem
Maltretowanie zwierząt? Ja byłem zatakowany 2 razy praz krowę żona prz jałówkę i kto się znęca nad kim. Dobrostan wybieg łąka.Ojca też wzięty na rogi.Tutaj nie ma litości.Trzeba się mieć na baczności.Kij w dłoni.
Zmienić prawo kontrolować administrację rządową na każdym kroku. Płacić nie za stołki a za efekty.Odpowiedzialność personalna za decyzje.
to jest mister minister ma bronić nas walczyć z nami o nasze i wasze jutro o polską żywność i polskie rolnictwo a nie nasyłać na nasz policje do kosza z tym ministrem
No bezsens :/ hajsu nie ma dla inspekcji wet a chcą tworzyć kolejną... Ciekawe kto przyjdzie pracować za najniższą... I co? W każdym powiecie 5 osób? No tak... Stołki wojewódzkie muszą powstać
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=IXBqHQ4W-Ac#menu
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=IXBqHQ4W-Ac#menu
Do @wet : proszę nie trollować pod tym tematem. 99,9 % lekarzy weterynarii jest PRZECIWKO powstaniu nowej inspekcji , Inspekcja Weterynaryjna od lat niedofinansowana jeszcze mniej dostanie bo kasa potrzebna na nową instytucje... Tylko lekarze weterynarii mają wiedzę fachową na temat dobrostanu zwierząt i tworzenie takiej Policji Pudy nikomu nie wyjdzie na dobre.
Wychodzi z tego że ministra Pude to musieli maltretować i bujać w betoniarce a do tego miał betonowe misie, co trzeba przeżyć żeby wszystkich trzeba podejrzewać o maltretowanie zwierząt,
Wet byłeś/as kiedyś na wsi? Ja mieszkam ponad 50 lat i nie spotkałem się żeby ktoś maltretował zwierzęta... Takich jak Ty to powinno się zrzucać z mostu
I bardzo dobrze.Dość maltrtowania i głodzenia zwierząt.
Tak żadnej inspekcji nie wpuszczę . Corona wirus panuje . Niech spieprzają . Ja nie mogę do inspekcji wejść ,to i oni tym bardziej nie wejdą na podwórek .